Home / Aktualności / Diablo II: Resurrected – Powrócimy do Piekieł już 23 września

Diablo II: Resurrected – Powrócimy do Piekieł już 23 września

Wiernie odtworzona i zremasterowana wersja klasyka gatunku fabularnych gier akcji trafi na komputery z system Windowsem oraz  po raz pierwszy w historii – na konsole Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation5, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Dla tych, którzy zamówią grę już dziś uzyskają wczesny dostęp do nadchodzących beta-testów, które odbędą się na wybranych platformach.

Już za kilka miesięcy a dokładnie 23 września, gracze na całym świecie będą mogli podjąć próbę ocalenia Sanktuarium przed zagładą w Diablo II: Resurrected – dopracowanej i zremasterowanej wersji gry Diablo II i dodatku Lord of Destruction – dwóch legendarnych już dzieł wchodzących w skład serii definiującej gatunek fabularnych gier akcji.

W Diablo II: Resurrected kultowe modele 2D postaci z oryginalnej wersji gry stają się w pełni animowanymi bohaterami 3D, którzy będą przemierzać odświeżony i zremasterowany w najdrobniejszych (i często krwawych) szczegółach mroczny świat fantasy zwany Sanktuarium. Aby w pełni wykorzystać możliwości współczesnego sprzętu do gier, Diablo II: Resurrected obsługuje rozdzielczości do 4K i jest wzbogacone o w pełni zremasterowany dźwięk 7.1 Dolby Surround*. Weterani, którzy wciąż z łezką w oku wspominają wciągającą atmosferę niezwykłych sekwencji fabularnych z oryginalnej wersji Diablo II, z radością obejrzą 27 minut przerywników filmowych – wiernie odtworzonych na podstawie cieszących się uznaniem oryginałów w oszałamiającej jakości i wysokiej rozdzielczości dopasowanej do ducha zmodernizowanej oprawy graficznej gry.

Diablo II: Resurrected w pełni wykorzystuje możliwości współczesnych platform do gier, ale zachowuje jednocześnie ponadczasową, dynamiczną rozgrywkę w stylu hack and slash, która jest dziś tak samo wciągająca jak 20 lat temu. Wprowadzono w niej kilka zmian poprawiających komfort gry, których fani domagali się od dawna – na przykład powiększoną skrytkę oraz automatyczne podnoszenie złota. Gracze, którzy chcą poczuć czar wspomnień związanych z wirującymi młotami i eksplodującymi zwłokami mogą z pomocą jednego przycisku porzucić wszelkie ulepszenia oprawy graficznej i przenieść się do świata wyglądającego tak jak 20 lat temu, renderowanego w rozdzielczości 800×600.

„Pan Grozy zażądał, byśmy zremasterowali Diablo II i jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy wykonać jego rozkaz, wprowadzając we wrześniu na komputery PC i konsole grę Diablo II: Resurrected z funkcją progresji międzyplatformowej†, aby każdy mógł cieszyć się grą na preferowanej przez siebie platformie” – powiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment. „Z niecierpliwością czekamy na powitanie w bramach Piekieł nowych i powracających fanów Diablo podczas nadchodzących otwartych beta-testów rozgrywki wieloosobowej. Zebrane w ten sposób opinie i sugestie graczy pomogą nam dopracować tytuł, który będzie dostarczać rozrywki i niesamowitych emocji przez wiele lat”.

Otwarte beta-testy Diablo II: Resurrected rozpoczną się w sierpniu na wybranych platformach. Obejmą 5 z 7 wysoce konfigurowalnych klas postaci z oryginału. Gracze do wyboru będą mieć amazonkę, barbarzyńcę, czarodziejkę i paladyna z podstawowej wersji Diablo II oraz druida z rozszerzenia Lord of Destruction. Nekromanta i zabójczyni trafią w ręce graczy wraz z oficjalną premierą Diablo II: Resurrected.

Gra Diablo II: Resurrected będzie dostępna jako osobny produkt (w sugerowanej cenie detalicznej 39,99 euro) oraz w ramach zestawu Diablo Prime Evil Collection (w sugerowanej cenie detalicznej 59,99 euro). Na zestaw składa się:

• Diablo II: Resurrected
• Diablo III: Eternal Collection – wersja ta zawiera grę Diablo III, dodatek Reaper of Souls™ oraz pakiet Przebudzenie Nekromantów
• Zwierzak Mefisto i skrzydła Objęcia Nienawiści w grze Diablo III

Gracze, którzy zamówią Diablo II: Resurrected lub Diablo Prime Evil Collection w przedsprzedaży, otrzymają zestaw do transmogryfikacji Dziedzictwo Arreat w Diablo III (dostępny w grze przed 23 września). Transmogryfikacja ta zapewnia barbarzyńcom w Diablo III dostęp do kultowych, błękitnych barw wojennych i skórzanej zbroi z Diablo II. Zamówienie przedpremierowe odblokowuje również wczesny dostęp do otwartych beta-testów Diablo II: Resurrected, które odbędą się w sierpniu na wybranych platformach.

Więcej informacji o Diablo II: Resurrected oraz otwartych beta-testach znaleźć można na stronie www.diablo2.com.

 

 

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.