Home / Aktualności / Devil’s Canyon – kryptonim nowych procesorów Intela z serii K

Devil’s Canyon – kryptonim nowych procesorów Intela z serii K

W Internecie pojawiły się już najnowsze informacje dotyczące ”odblokowanych” procesorów z rodziny Intel Core. Swoją premierę miały już bowiem układy określane mianem Haswell Refresh, jednak są to konstrukcje, które nie mają w pełni odblokowanych mnożników.

Według dostępnych na obecną chwilę informacji opisywane w niniejszej wiadomości procesory i5-4690K oraz i7-4790K, nie będą tylko układami bez litery K, w których dodano możliwość ręcznej zmiany mnożnika o czym świadczy kodowa nazwa Devil’s Canyon (Kanion Diabła).

Układy te mają wykonane zostaną także z wyższej jakości materiałów, które umożliwiać im będą pracę z wyższymi napięciami. Z kolei w lepszym odprowadzaniu ciepła z powierzchni rdzeni do odpromiennika ciepła IHS (Integrated Heat Spreader), dzięki nowemu materiałowi znajdującemu się pomiędzy tymi elementami.

Poza wyższymi taktowaniami procesorów z sufiksem K względem standardowych modeli (szczegóły na jednym z poniższych slajdów) modele te cechować będzie także nieznacznie wyższy współczynnik TDP (88W względem 84W).

Powyższe zmiany pozwalają sugerować, że układy te po OC będą w stanie uzyskać taktowania na poziomie nawet 5 GHz (bardziej prawdopodobne w przypadku układu z linii i7). Jednostki te mają zostać zaprezentowane na targach Computex 2014, a ich rynkowa dostępność powinna przypaść na połowę czerwca tego roku.

Intel Devil's Canyon 01 Intel Devil's Canyon 02
Źródło: EXPreview

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.