Home / Aktualności / Destiny 2 pojawi się nieco wcześniej niż zakładano

Destiny 2 pojawi się nieco wcześniej niż zakładano

destiny-2-art

Firmy Bungie i Activision ogłosiły wcześniejszą datę premiery Destiny 2 w wersjach na PlayStation 4 oraz Xboksa One, zaplanowaną na 6 września.  Pecetowa wersja gry ukaże się 24 października, a zamówienia przedpremierowe są już dostępne poprzez Battle.net, gamingową usługę sieciową od Blizzard Entertainment.

Podczas konferencji prasowej Sony na E3 zaprezentowano kinowy zwiastun Destiny 2 „Nasza najczarniejsza godzina” z udziałem groźnego złoczyńcy – Dominusa Ghaula.

Wczesny dostęp do bety Destiny 2 na PlayStation 4 dla graczy, którzy zdecydują się na pre-order, rozpocznie się już 18 lipa o godz. 19:00; wczesny dostęp do bety w przypadku użytkowników Xboksa One, którzy zdecydują się na pre-order to 19 lipca o godz. 19:00. Reszta graczy będzie mogła dołączyć do konsolowej bety Destiny 2 na PlayStation 4 oraz Xboksa One już 21 lipca o godz. 19:00. Beta zakończy się 24 lipca o godz. 06:00.  Debiut pecetowej bety zaplanowano na końcówkę sierpnia. Więcej informacji już wkrótce.

W trakcie E3, w halach Los Angeles Convention Center, Bungie wspólnie z Activision zapewnią uczestnikom możliwość zapoznania się z zupełnie nową kampanią fabularną, jak również stawiającą na kooperację i rywalizację rozgrywką z trybu wieloosobowego, którego wisienką na torcie jest nowa subklasa Strażnika, Arcstrider Hunter, którego główną mocą jest możliwość przywołania potężnego kostura Arc, przeznaczonego do walki w zwarciu. 

Szef Bungie, Pete Parsons, powiedział: „Dla wszystkich w studio jest to rok zdobywania nowych doświadczeń wraz z uniwersum Destiny poszerzanym o sequel, a najbardziej ekscytującą częścią jest możliwość zobaczenia, jakie historie opowie ta niesamowita społeczność, gdy dostanie grę w swoje ręce”. Następnie dodał: „Majowa prezentacja rozgrywki stanowiła nowy kamień milowy dla branży, a podczas E3 zespół rozszerza dostępną grywalną wersję o nowe subklasy, kontynuując pokazy oferujące zróżnicowane doświadczenia dla grających solo i w trybach wieloosobowych”.

Dziś ujawniono zawartość ekskluzywną czasowo dla Destiny 2 na PS4, która obejmuje jedną mapę dla rywalizacyjnego trybu multiplayer, jedną misję typu Strike, niebieski oraz biały statek kosmiczny, specjalistyczne zestawy wyposażenia oraz ekskluzywną egzotyczną broń.

Destiny 2 to kontynuacja globalnego hitu Destiny, pierwszoosobowej gry akcji zabierającej gracza w epicką podróż, której celem jest ochrona ludzkości przed całkowitą anihilacją.

Kinowa kampania fabularna Destiny 2 to historia upadku ostatniego bastionu ludzkości na Ziemi, pogrążonego w ruinie pod okupacją Ghaula i jego elitarnych sił Czerwonego Legionu. Każdy gracz tworzy tutaj swojego bohatera zwanego ‘Strażnikiem’ – jednego z wybrańców ludzkości. Jako Strażnicy gracze muszą opanować swoje moce i arsenał do perfekcji po to, aby zjednoczyć siły i wspólnie odzyskać to, co utracone.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.