Home / Aktualności / Despicable Me: Minion Rush na Windows Phone 8

Despicable Me: Minion Rush na Windows Phone 8

Despicable Me Minion Rush WP8
Miesiąc grudzień jest również tak obfity w tytuły na Windows Phone 8 jak jego poprzednik. Despicable Me: Minion Rush jest kolejną grą zaraz po Dungeon Hunter 4, która pojawiła się na liście wydawniczej Gameloft na platformę Microsoftu. Szkoda jednak, że na niektóre tytuły trzeba tyle czekać w porównaniu z ich odpowiednikami na systemy Android czy iOS. Despicable Me: Minion Rush według zapewnień ma pojawić się w tym miesiącu.


Jak widać prace w Gameloft przebiegają zgodnie z planem i gry na WP8 wydawane są bez żadnych opóźnień. Despicable Me: Minion Rush przypomina nieco grę Temple Run, także trafi ona w gusta tych samych graczy.

Despicable Me: Minion Rush

Minionki w tej grze tak jak w filmie nie chcą niczego innego jak zadowolenia swojego pracodawcy Gru. Po tym jak dowiadują się o wprowadzeniu przez niego programu 'Minion roku’, współzawodniczą między sobą o tą jakże prestiżową nagrodę. Biegnąc i unikając przeszkód oraz podskakując i wykonując wślizgi, zbierają one drogocenne banany (walutę w grze Despicable Me: Minion Rush). Gracz kieruje swoim Minionkiem zarówno za pomocą dotyku jak i przechylając swój smartfon.

Kolorystycznie i dżźwiękowo gra doskonale odzwierciedla film Despicable Me. Jednak ta gra jak wiele innych ze studia Gameloft na system Windows Phone, charakteryzuje się gorszą liczbą klatek na sekundę w porównaniu do odpowiedników na platformę Android czy iOS. Jednak nie jest to aż taki problem, że uniemożliwiał by on płynną grę. Tylko fakt, który warto mieć na uwadze.

Despicable Me: Minion Rush na WP zawiera ostatnią aktualizację Minion Rush, którą systemu Google i Apple już otrzymały. Znajdziemy w niej więc odblokowany poziom “El Macho’s Lair”. Poziom Mall and Beach nie jest jeszcze dostępny na wersję Windows Phone na chwilę obecną, lecz na pewno się na nią pojawi w najbliższej przyszłości.

Z informacji prasowych udostępnionych przez studio Gameloft wynika, że platforma Microsoftu otrzyma ekskluzywną poziomą orientację ekranu. Nie mieliśmy póki co okazji jej przetestować, więc wierzymy na słowo, że jest ona możliwa. Jeśli wyprzedzicie nas ze sprawdzeniem tego dajcie znać w komentarzach.