Home / Komputery mobilne i tablety / Dell XPS 15 oraz XPS 13 – dwa jeszcze lepsze, bardziej ciekawe laptopy dla Ciebie

Dell XPS 15 oraz XPS 13 – dwa jeszcze lepsze, bardziej ciekawe laptopy dla Ciebie

Dell XPS 15Zarówno Dell XPS 15 jak i mniejszy brat XPS 13 czyli najnowsze laptopy znanego producenta nie tylko powalają specyfikacją, lecz może przedewszystkim jakością wykonania i dbałością o szczegóły.

Bardzo się chwali, że przy przeprojektowywaniu większego, 15 calowego modelu, Dell skupił się także na 13 calowym, co wszystkim tym, którzy potrzebują mniejszych (a przez to tańszych) rozwiązań mobilnych, znajdą coś dla siebie. Przyjżyjmy się zatem co oferują oba modele.

XPS 15

Zaprojektowany dla profesjonalistów Dell XPS 15 występuje zarówno z ekranem o rozdzielczości 1080p jak również 4K, tak więc w zależności od naszego budżetu znajdziemy ekran odpowiedni dla siebie.

Tak pod względem mocy przerobowej procesora, który w najlepszej konfiguracji zawierać może czterordzeniowy Core i7 szóstej generacji oraz 2GB karty NVIDIA 960M i do 16GB pamięci RAM, będziemy w stanie wykonać nasze zadania szybko i bez problemów. Dane z kolei możemy zapisać na 1 TB dysku HDD lub 1TB SSD korzystającym z PCIe, który właśnie w tej konfiguracji jeszcze bardziej podbije wydajność do maksimum.

Podczas gdy w najmocniejszym Core i7 z ekranem 4K znajduje się bateria dostarczająca do 11 godzin,tak mniej wymagająca konfiguracja z ekranem FHD powinna wystarczyć na 17 godzin pracy.

Cenowo Dell XPS 15 zaczyna się kwotą 999 dolarów za model podstawowy , zaś od 1600 dolarów zaczyna się topowa wersję z ekranem 4K.

 

XPS 13

Zainspirowany wyglądem swojego większego brata, XPS13 posiada również procesory Intel Core szóstej generacji, a do tego ekrany 1080p. Należy jednak pamiętać, że podstawowa konfiguracja w tym przypadku może uwzględniać Core i3, 500 GB dysk twardy czy zintegrowaną karta grafczną, co jak można podejrzewać nie dostarczy takiej mocy jak XPS 15, jednak kosztuje on ok. 200 dolarów mniej, co dla niektórych może przeważyć szalę wyboru, dla innych będzie to mniejszy wymiar samego laptopa.