Home / Aktualności / Debiutuje mobilna wersja układu RTX 2060 SUPER

Debiutuje mobilna wersja układu RTX 2060 SUPER

W świecie mobilnym a dokładnie laptopów dzieje się ostatnimi czasy sporo a to dzięki nie tylko nowym mobilnym procesorom Intela czy AMD, ale również z uwagi na nowe układy GPU jakie trafiają do tych urządzeń. Jeśli chodzi o ten segment rynku, NVIDIA zadebiutowała w zeszłym tygodniu ze swoją rodziną układów GPU SUPER Mobile GeForce RTX 20 z czterema jednostkami SKU: RTX 2080 SUPER (mobilna), RTX 2070 SUPER (mobilna) i ich wariantami Max-Q. Slajd marketingowy ASUS ROG właśnie ujawnił trzecie, niezapowiedziane SKU z serii, mobilną wersję RTX 2060 SUPER, który możemy wam przekazać dzięki Hardware Unboxed.

Układ ten, prawdopodobnie oparty na krzemie „TU106”, ma identyczną konfigurację rdzenia jak jej stacjonarny odpowiednik, z 2176 rdzeniami TUDA „Turing”, 136 TMU, 64 ROP, 272 rdzeniami tensorowymi, 34 rdzeniami RT i 256-bitową szerokością interfejsu pamięci GDDR6 w ilości 8 GB pamięci. RTX 2060 SUPER (wersja mobilna) różni się od wersji desktopowej taktowaniem i bardziej agresywnym zarządzaniu energią. Podstawowe taktowanie tego układu wynosi 305 MHz, zaś w trybie Boost osiąga 1485 MHz (1470/1650 MHz dla SKU dla komputerów stacjonarnych). Zegar pamięci jest nietknięty i pozostaje na pułapie 14 Gb / s (efektywny GDDR6). Chociaż slajd nie mówi tego, jest bardzo prawdopodobne, że istnieje wariant Max-Q tego SKU z mniejszymi prędkościami zegara i znacznie niższymi wartościami mocy. 

Źródło: Hardware Unboxed

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.