Home / Oprogramowanie / Darmowa aktualizacja do Windows 10 kończy się za 2 dni

Darmowa aktualizacja do Windows 10 kończy się za 2 dni

darmowa aktualizacja Windows 10

Darmowa aktualizacja do Windows 10, do której Microsoft tak agresywnie nas „przekonywał” kończy się już za 2 dni, czyli dokładnie 29 lipca. Po tym czasie system będzie kosztował równowartość 119 dolarów, także jeśli chcemy tego uniknąć powinniśmy pobrać ten OS jak najszybciej.

Oczywiście my ze swojej strony nikogo do niczego nie zmuszamy ani przekonujemy. W końcu są przecież darmowe systemy Linux czy MacOS, aczkolwiek duża część z nas przyzwyczaiła się do popularnego Windowsa, czy to w postaci Windows 7 czy wcześniejszych. Windows 8 / 8.1 pomijamy, jako że nie był on zbyt udany – może dlatego Microsoft (choć po części) zobligował się do darmowej aktualizacji.

Konsekwentnie Microsoft kończy wsparcie swoich starszych systemów, z Windowsem 7 następnym w kolejce. Może nie nastąpi to w przeciągu tygodni czy miesięcy, jednak w przyszłości system nie otrzyma krytycznych aktualizacji i usprawnień. 

Można się domyślać, że darmowa aktualizacja do Windows 10 ma inne przesłanie jak np. system reklam w systemie czy uniwersalna platforma aplikacji UWP (Universal Windows Platform). A co wy o tym wszystkim sądzicie?