Home / Aktualności / DarkBlader-G oraz DarkBlader-S – dwie nowe i niezwykle ciekawe obudowy od Cougara

DarkBlader-G oraz DarkBlader-S – dwie nowe i niezwykle ciekawe obudowy od Cougara

 

Wielu graczy jest naprawdę bardzo wybiórcza jeśli chodzi o obudowy, chociażby z uwagi na brak charakteru w sporej części oferty rynkowej. Wychodząc temu naprzeciw, Cougar zaprezentował linię obudów ATX full tower DarkBlader charakteryzującą się asymetryczną konstrukcją trapezoidalną z przodu i dwoma wariantami opartymi na panelu przednim.

DarkBlader-G ma przednią wkładkę z przyciemnionego szkła hartowanego, zaś DarkBlader-S posiada wkładkę z anodowanego aluminium ułożoną w stopniowany wzór. Reszta przednich paneli w obu modelach ma wykończenie szczotkowanego metalu. W prawym panelu bocznym dominuje panel ze szkła hartowanego, a gniazda USB oraz inne znajduje się na panelu przednim obudowy z ramkami świetlnymi świecącymi w kolorach z palety RGB. W obu przypadkach trapezoidalny dyfuzor RGB LED biegnie wzdłuż wysokości obudowy. Oprócz standardu ATX, obudowa przyjmie pod swoje skrzydła płyty główne wykonane w standardzie E-ATX i CEB.

Wnętrze obudów DarkBlader to konwencjonalny układ z poziomym podziałem. Na tacy płyty głównej jest miejsce na karty graficzne o długości do 38 cm i coolery o wysokości do 17 cm. Jeśli chodzi o możliwość montaży dysków 3,5 cala, to w środku zmieścimy dwa z nich, ponad dodatkowe miejsce na dyski 2,5 cala; i 3,5-calowe montowane za półką płytę głównej tam gdzie zwykle biegną kable. Nowa propozycja Cougara oferuje także gniazda rozszerzeń 8 + 2.

Wentylacja z kolei obejmuje trzy przednie wentylatory 140/120 mm, dwa górne 140 mm lub trzy 120 mm oraz oczywiście tylny układ wydechowy w postaci wentylatora 120 mm. Z przodu można zamontować radiator 360 mm x 120 mm, zaś u góry 360 mm x 120 mm. Jak każda szanująca się konstrukcja, obudowa Cougara zawiera kontroler oświetlenia LED RGB. Wymiary obudowy to 232 mm x 523 mm x 518 mm (szer. X gł. X wys.)  Firma nie ujawniła cen.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.