Home / Aktualności / Dark Souls II – poradnik dla początkujących

Dark Souls II – poradnik dla początkujących

Dark Souls II
Seria stworzona przez japońskie From Software szturmem wpisała się w krajobraz świata gier, oferując to, czego szukało wielu z nas, a czego nijak nie oferowały nowe produkcje innych studiów.

W końcu bowiem pojawiła się seria, w której nie traktowano gracza jak niezbyt ogarniętego baranka, któremu trzeba strzałkami na ekranie pokazywać dokąd ma iść, co myśleć o danej sytuacji, czy też chronić od jakiegokolwiek prawdziwego wyzwania.

Japończycy pokazali, że nadal jest zapotrzebowanie na gry nietuzinkowe, będące szczere w swoim poziomie trudności i jednocześnie tajemnicze, z warstwą fabularną skrzętnie poukrywaną w zamakarkach mrocznego świata fantasy.

Gra w Dark Souls II przypomina walkę z klątwą, z którą mierzy się nasza postać. Tylko od nas i naszych umiejętności zależeć będzie, czy uda się nam przejść następną komnatę, pokonać następnego bossa, czy też odłożymy z wściekłością pada, tym samym poddając się i dająć pochłonąć pustce.

Na szczęście niniejszy poradnik nieco pomoże tym z Was, którzy dopiero po raz pierwszy zamierzają się zmierzyć z wyzwaniami czekającymi w Drangleic. Nie oczekujcie jednak, że autor za Was pokona wszystkich bossów albo rozjaśni wszelkie mroki zawartej w grze historii – dam Wam cenne wskazówki, dzięki którym (mam nadzieję) unikniecie losu pisanego innym nieumarłym i zdołacie stawić czoła wszelkim trudnościom.

Rada pierwsza: będziesz ginąć. Często. Przyzwyczaj się, to część gry.

Rada druga: graj za pomocą pada. Serio, to zdecydowanie najwygodniejszy i najpewnieszy sposób rozgrywki. Piszę to jako zatwardziały PeCetowiec.

  1. Wstęp
  2. Postać
  3. Mechanika
  4. Świat
  5. Walka
  6. Podsumowanie poradnika

O użytkowniku Oskar Kuźniak

Informatyk, pasjonat, ponad 5 lat doświadczenia jako dziennikarz growy dla dużych polskich serwisów. Tysiące newsów, recenzji, wywiadów, testów (w tym sprzętu) oraz organizacji społeczności i turniejów esportowych.