Home / Aktualności / Obudowy / Dark Base 900 – nowa, seria modularnych obudów od Be Quiet!

Dark Base 900 – nowa, seria modularnych obudów od Be Quiet!

Be Quiet Dark Base 900 01

Dark Base 900 / 900 Pro to nowa, modularna i napakowana wieloma ciekawymi dodatkami seria obudów dla pasjonatów, które właśnie trafiają na rynek.

Be Quiet jak zwykle oferuje wysoką jakość, tym razem z wentylatorami SilentWings 3 – trzymającymi zarówno hałas na niskim poziomie, jak i temperaturę na maksymalnie niskim. Do atutów estetycznych zaś należy dodać duże przyciemniane okno jak również podświetlenie LED, podkreślające wybrane przez nas podzespoły. Bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych nie jest może kluczowe dla graczy, aczkolwiek nawet typowy użytkownik doceni je ze względu na przydatność.

Be Quiet Dark Base 900 03Funkcjonalnością niezbyt powszechnie spotykaną jest możliwość instalacji płyt w formatach do E-ATX czy XL-ATX w sześciu różnych pozycjach, dzięki zastosowaniu wyjmowanej tacce, tak samo jak montaż chłodzenia wodnego czy innych podzespołów nie przysparzających żadnych problemów przy montażu.

Jeśli chodzi o montaż dodatkowych podzespołów takich jak dyski czy napędy optyczne, to Dark Base 900 może pomieścić do 15 dysków solid state drives (SSD), 7 HDD oraz 2 napędy optyczne.

Za kwestię chłodzenia odpowiadają trzy 140mm wentylatory regulowane przez PWM, które mogą zostać uzupełnione o kolejne, w tym chłodzenie wodne, które można zainstalować na wiele sposobów.

Wentylatory SilentWings 3 posiadają 6 biegunowe silniczki wyposażone w łożyska fluid dynamic bearing (FDB) oferujące bezkonkurencyjny poziom hałasu. Z kolei maty wygłuszające z przodu, na górze oraz z boku jeszcze bardziej wygłuszają całość, nie blokując przy tym kanałów wentylacyjnych w kształcie litery L.

Przy cenach wahających się od 199 (wersja standardowa Dark Base 900) do 249 euro (Dark Base Pro 900), nie powinna dziwić wysoka jakość wykonania oraz użycie gładkich aluminiowych powierzchni, czy ogólnie mocnej konstrukcji.

Wspomniane podświetlenie LED wewnątrz obu modeli to paski, które oferują 5 różnych kolorów, a które można dowolnie przestawiać, uzyskując tym samym inne efekty świetlne. Jak się dowiadujemy wśród dostępnych kolorów można znaleźć pomarańczowy, srebrny czy czarny.

Be Quiet Dark Base 900 02

Be Quiet Dark Base 900 04 Be Quiet Dark Base 900