Home / Muzyka / Elektroniczna / Daft Punk: Random Access Memories

Daft Punk: Random Access Memories

Daft Punk

Daft Punk powstał jak feniks z popiołów głównie dzięki zasłudze utworu „Get Lucky”  w którym pojawił się Pharrell Williams i zastał pobrany ze Spotify ponad 27 milionów razy. Pierwszy wers z tego utworu nastawia pozytywnieAlbum Random Access Memories  zawiera 13 utworów. Pechowa trzynastka okazała się w tym przypadku szczęśliwa. Pomimo dystrybucji cyfrowej album święci rekordy sprzedaży także w postaci tradycyjnej (CD). Daft Punk ma już za sobą jeden sukces z utworem „Harder Better Faster Stronger” (z albumu Alive) wydanym w 2007 roku za który otrzymali nagrodę w kategorii najlepszego albumu muzyki elektronicznej / tanecznej. Wydaje nam się, że w przypadku „Random Access Memories” to także pewniak do nagród.

Like the legend of the phoenix

All ends with beginnings

What keeps the planet spinning (uh)

The force of love beginning

Album zawiera brzmienia z lat 50, 60, 70, 80 oraz przyszłych a więc powinien trafiać w gusta generacji o dużej rozpiętości wiekowej. Czy jednak tak jest? Naszym zdaniem tak. Podobają nam się rytmiczne, spokojne brzmienia które można słuchać zarówno w domu, podczas joggingu jak też a samochodzie, pasuje dosłownie wszędzie. Nie mogliśmy  oprzeć się  utworom i nie odpłynąć w świat wspomnień. Brzmienia jakkolwiek chcieliśmy przypasować do polskich odpowiedników z tamtych lat nie do końca nam się to udawało. Jednak nie o to w tym wszystkim przecież chodziło. Z przyjemnością przesłuchaliśmy cały album bez przeskakiwania utworów, coś co czasami ciężko osiągnąć.

Perfekcyjne użycie gitar przez Daft Punk jest po prostu zdumiewające. Pojawiające się idealnie komponują się z pozostałymi elementami w utworach takimi jak np. perkusja – delikatna niczym łaskocząca nasze zmysły. Cały czas ma się ochotę ruszać do tych rytmów. Teksty również mają dużą zasługę w sukcesie płyty. No i oczywiście wykonawcy którzy się na niej znaleźli czyli wspomniany Pharrell Williams, Nile Rodgers, Todd Edwards czy DJa Falcona (francuskiego DJa który czuwał i dopracowywał utwory na tej płycie).

Płyta w sieci sklepów Empik kosztuje obecnie 39,49 zł co dzięki wyjątkowej kompozycji zawartej na płycie wydaje się rozsądna. Kupując ją możemy być pewni, że nie wydajemy pieniędzy tylko dla jednego utworu. Jesteśmy pewni, że będziecie tak jak my wracać do niej wielokrotnie.

Daft Punk powstał jak feniks z popiołów głównie dzięki zasłudze utworu „Get Lucky”  w którym pojawił się Pharrell Williams i zastał pobrany ze Spotify ponad 27 milionów razy. Pierwszy wers z tego utworu nastawia pozytywnieAlbum Random Access Memories  zawiera 13 utworów. Pechowa trzynastka okazała się w tym przypadku szczęśliwa. Pomimo dystrybucji cyfrowej album święci rekordy sprzedaży …

Ocena końcowa

Brzmienia
Słowa
Wykonawcy
Cena

Kupuj

Podsumowanie : Strzał w dziesiątkę pod względem doboru utworów na płytę jak i wykonawców, którzy się na nim znaleźli a w szczególności Pharrell Williams (N.E.R.D). Perełka wśród ostatnich premier.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
99