Home / Aktualności / Czyżby Huawei pozbyło się 3,5 mm gniazda słuchawkowego w Honor 9?

Czyżby Huawei pozbyło się 3,5 mm gniazda słuchawkowego w Honor 9?

Huawei Honor 9 renderJeśli wierzyć najnowszym renderingom Honor 9, Huawei dołączy do grona producentów zapoczątkowanych m.in. przez Apple, Xiaomi czy HTC, którzy uśmiercą i tak już wiekowe 3,5 mm gniazdo słuchawkowe (mini jack). Taki krok podyktowany jest wymogami designu, który chiński producent chce zastosować, decydując się jednocześnie na zastąpienie archaicznego portu gniazdem USB Typu-C.

Na zdjęciach prezentujących potencjalny wygląd Honor 9 można zauważyć podwójny grill głośnikowy na dole oraz z prawej strony przycisk kamery / włączenia (i wyłączenia), a także przyciski służące do regulacji głośności. Porównując wygląd nadchodzącego flagowca Huawei, jest on identyczny do Honor 8, uwzględniając rozmieszczenie kamery, głośników, sensorów zbliżeniowych i innych podzespołów.

Jeśli zaś chodzi o specyfikację Honor 9, spekuluje się zastosowanie przez Huawei procesora Kirin 960, baterii co najmniej 3,000 mAh, usprawnionej kamery czy wodo i kurzo odporności (przynajmniej na podstawowym poziomie). Cenowo Honor 9 powinien być zbliżony do swojego poprzednika (Honor 8) i oscylować w okolicach 400 dolarów. Przewidywana premiera to okolice lipca tego roku.

Huawei Honor 9 render 01 Huawei Honor 9 render 02

Źródło: The Tech Point

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.