Home / Aktualności / Czytelnicy magazynu „auto bild” wybrali dacię aż w czterech kategoriach

Czytelnicy magazynu „auto bild” wybrali dacię aż w czterech kategoriach

Podobnie jak w roku 2021, wyniki badania Najlepsze marki we wszystkich kategoriach magazynu „Auto Bild” plasują Dacię w ogólnej kategorii „najlepszy stosunek jakości do ceny” na pierwszym miejscu spośród 37 marek biorących udział w konkursie. Samochody Dacia zostały po raz kolejny docenione za ich przystępną cenę i niezawodność.

Dacia uplasowała się także na pierwszych miejscach w trzech innych kategoriach: samochodów miejskich, SUV-ów z segmentu B i kompaktowych samochodów rodzinnych. Jak niektórzy z was wiedzą, Dacia Sandero jest najtańszym miejskim samochodem na niemieckim rynku i jednym z najtańszych na polskim. Dzięki nowoczesnemu designowi i wyposażeniu spełnia wszystkie istotne oczekiwania klientów. Z kolei Solidny, off-roadowy wygląd Dacii Duster jest dla wielu uosobieniem sportowego, outdoorowego ducha marki. Auto te z pewnością wyróżnia się wśród SUV-ów z segmentu B. Natomiast najnowsza Dacia Jogger stanowi prawdziwą rewolucję wśród modeli kompaktowych: jest samochodem wszechstronnym, oferowanym w wersji pięcio-lub siedmiomiejscowej.

Od momentu wejścia na rynek niemiecki Dacia cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Poczwórne zwycięstwo odniesione przez markę wśród czytelników magazynu „Auto Bild” po raz kolejny dowodzi trafności obranego kierunku – oferowania najkorzystniejszego na rynku stosunku jakości do ceny w połączeniu z wyjątkową niezawodnością. Od swojego debiutu rynkowego w 2004 roku Dacia sprzedała w Niemczech ponad 750 000 samochodów. W 2021 roku, przy sprzedaży na poziomie 42 000 egzemplarzy, marka osiągnęła niemal 1,5% udział w rynku.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.