Home / Telefonia mobilna / Czym może nas zaskoczyć Samsung Galaxy Note 6?

Czym może nas zaskoczyć Samsung Galaxy Note 6?

Samsung Galaxy Note 6

Samsung przykłada szczególną uwagę do urządzeń serii Note, w związku z czym Galaxy Note 6 według najświeższych informacji pojawić się ma ok. 13 sierpnia, tym razem także w Europie. Stać się tak ma chociażby dlatego, że koreański producent zrozumiał, że “sugestią” do promocji innych urządzeń swojej marki (chodzi tu o serię Galaxy S6), nie zwiększy sprzedaży, a część użytkowników lubuje sobie duży ekran i stylus.

Sercem 5,8 calowego Note 6 z rozdzielczością QHD  i 506 ppi (2560 x 1440 pikseli) ma być tradycyjnie jeden z dwóch procesorów Snapdragon produkcji Qualcomma, lub Exynos własnego autorstwa i posiadać osiem rdzeni (pseudo osiem).

Wiele źródeł donosi, że ma on również oferować 6 GB pamięci RAM (ekstra 2GB w stosunku do Note 5), a ponadto 64 lub 128 GB pamięci masowej (256 GB jest również możliwe, aczkolwiek ciężko sobie wyobrazić cenę końcową takiej wersji). Brak jakichkolwiek informacji na temat czy do łask wróci ponownie rozszerzenie microSD. To samo tyczy się wymienialnej baterii, jednak domysły wskazują na to, że tak czy inaczej będzie ona oferowała 4000 mAh.

Tak jak w przypadku Galaxy S7 / S7 Edge, tak i w Galaxy Note 6 najprawdopodobniej zobaczymy 12MP kamer główną z “Super OIS Plus” czyli ulepszoną optyczną stabilizacją obrazu. Nie jest to już niczym nadzwyczajnym, że producenci opuszczają megapikselową wojnę na rzecz lepszych sensorów o mniejszym upakowaniu pikseli.

Samsung Galaxy Note 6 01Jeśli chodzi o wygląd to pojawia się wiele sprzecznych informacji, ale my uważamy, że wodoodporny i kurzoodporny Galaxy Note 6 będzie bliźniaczo podobny do serii S7, czyli oferował połączenie szkła i metalu. Wyznacznikiem będzie nie odrębność pod względem designu, a zastosowanie i oprogramowanie, które w przypadku serii Note nastawione będzie na firmy a nie typowego użytkownika.

W związku z licznymi zwrotami akcji w myśleniu Samsunga nie do końca jest pewne czy zaokrąglone boki ekranu nowego Note pojawią się w nim czy nie. Pewne jest to, że smartfon będzie działał pod kontrolą systemu Android 6.0 oraz nakładki TouchWiz, które po ostatniej premierze Galaxy S7 / S7 edge mają być jeszcze bardziej dopieszczone i oferować lepszą funkcjonalność.

Również pod względem wymiarów i wagi powinniśmy uzyskać podobne do Note 5 wymiary 153,2 x 76,1 x 7,6mm, z wagą w okolicach 171g.

Wróżąc z fusów możemy stwierdzić, że Note 6 będzie naprawdę bliźniaczo podobny do ostatniego wcielenia Galaxy S7, ze wspomnianym ukierunkowaniem na biznes dzięki dedykowanemu oprogramowaniu. Także obecność 6 GB dla typowego użytkownika jest średnio przydatna, szczególnie w połączeniu ze stylusem i zapewne z ceną premium.