Home / Aktualności / Czy Xbox serii X pojawi się na rynku 23 października w tak wysokiej cenie?

Czy Xbox serii X pojawi się na rynku 23 października w tak wysokiej cenie?

Choć wszystkie znaki na niebie i ziemi mogły by wskazywać, że nowa konsola Microsoftu Xbox serii X miałby się pojawić w okresie świątecznym, to najnowsze informacje na temat jednej z gier na ta konsolę Yakuza: Like a Dragon pokazują, że gra ta trafi do sprzedaży już 23 października. 

Ponieważ ogłoszono, że jest to tytuł Xbox One X pierwszego dnia (tzw. Day One edition), jest to jednoznaczne z tym, że nowa konsola Xbox serii X pojawi się właśnie wtedy. Gra Yakuza: Like a Dragon jest do kupienia w jednym z fińskich sklepów internetowych https://www.vpd.fi/, który najwyraźniej publikuje daty premiery tylko wtedy, gdy zostały już potwierdzone. Co więcej, sklep ten podaje, że cena nowej konsoli wyniesie niecałe 600 euro. Choć wydaje się to sporo, mając na uwadze zarówno specyfikację nowego Xboxa jak i przewidywaną cenę PS5, taka wycena wydaje się być logiczna. Fiński sprzedawca nie ma jednak dokładnej daty konsoli Microsoftu, a jedynie „późny 2020”. Koniec października jest końcem roku z uwagi na przynależność do czwartego kwartału. 

Poprzednie pogłoski informowały o premierze PS5 w październiku, z powodu wycieku informacji od jednego ze współpracowników Sony, który wspomniał o tym miesiącu jako dacie premiery nowej konsoli tego producenta. Jednak Sony ogłosiło już publicznie, że przewidywana data premiery w październiku nie jest oficjalnym stanowiskiem w tej sprawie, co nieco komplikuje całą sprawę. Czy nowy xbox zadebiutuje w październiku i czy Sony pokaże swoją konsolę wcześniej czy poźniej od Microsoftu, czas pokaże. Coś na co nie musimy czekać to zwiastun gry Yakuza: Like a Dragon, który możecie zobaczyć poniżej.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.