Home / Aktualności / Czy warto zainteresować się Overwatch na konsole

Czy warto zainteresować się Overwatch na konsole

Overwatch

Overwatch, nadchodzący ‘hit’ Blizzard Entertainment trafi poza platformą PC także na konsole Xbox One i PS4. Czy konsolowcy powinni się zainteresować kolejnym FPS-em? Naszym zdaniem tak, poniżej kilka powodów wspierających.

Po pierwsze Overwatch kusi dosyć dużą liczbą grywalnych postaci, których będzie ponad 20. Te z kolei wykorzystywać mają potężny arsenał broni, umiejętności i ataków. Co więcej pomiędzy postaciami przełączymy się w czasie gry, w locie a same rozgrywki uwzględniają 6 na 6 graczy.

Overwatch 03

Blizzard podzielił klasy postaci w grze na cztery i są to: obrona, atak, wsparcie oraz tzw. czołg. W 10 minutowych rozrywkach możemy wykorzystać tylko jedną postać, ale możemy również je dowolnie zmieniać. Z doświadczenia zdobytego podczas beta testów na PC wiemy, że lepiej jest zmieniać zarówno postacie jak i swoje myślenie aby nie zostać przygniecionym do ziemi. 

W zależności od waszego doświadczenia i obycia w tego rodzaju grach na konsole, może się zdarzyć ze przez co najmniej 2 godziny gry nie będziecie mieli okazji przetestować wszystkich postaci. Tak czy inaczej z pewnością część stylów walki wam się spodoba, część wyda się dziwna a do części nawet nie wrócicie.

Można powiedzieć, że miałem nie mało zabawy wykorzystując ruch powolnej tarczy a następnie szybkiego przytłoczenia Reinhardta, ogromnego skoku Pharah czy rundkę wystrzałów z pistoletu McCree. Piękno w tym, że każdy może znaleźć inną pasującą mu grupę postaci, a także ruchów które mu się spodobają.

Overwatch 02

Niektórym jednak prędkość, lub może “tempo” gry może przeszkadzać. Nie jest to jednak wina samej gry (uwierzcie mi na słowo), lecz przyzwyczajenie z obecnych produkcji typu Destiny, Halo czy CoD. Chodzi o to, że wszystkie gry które nie wykorzystują przycisku turbo, sto skoków, uników itp. wydają się wolne. Tu leży właśnie pies pogrzebany.

Przyznać jednak muszę, że nie tylko ja ale również kilku znajomych próbujących Owerwatch na PC, występuje w tej grze zjawisko ograniczenia ruchów. W konsolowej wersji gry producent wydaje się wyeliminował jeśli nie w całości, to w znacznej części ten problem, tudzież umilając rozgrywkę znaczniej niż w przypadku wersji PC.

Overwatch 01

Tak czy inaczej postacie mają swoje charakterystyczne ruchy, które nie zostały równie rozdzielone. Weźmy na przykład Żołnierza 76 który potrafi szybko biegać, McRee umiejącego się toczyć czy Tracera teleportować. Część z postaci ma ukryte zdolności ruchowe ukryte w swoich “specjałach”.

Wszystko to sprowadza się do opanowania wszystkich (lub przynajmniej większości) z dostępnych postaci, poznania ich wad i zalet. Jak większość z obecnych FPS-ów, najlepiej grać w Overwatch ze znajomymi (lub osobami w trybie multiplayer), gdyż bez względu na to czy nasze wspólne wysiłki pchają drużynę ku zwycięstwu, czy porażce, to zdobywamy bardzo cenne doświadczenie a przy tym mamy sporą dawkę dobrej zabawy.

Ze swojej strony mogę was zapewnić, ze nie produkcja Blizzard Entertainment w wersji na konsole nie jest czymś czego się typowo spodziewa posiadacz Xboxa czy PlayStation – oferuje bowiem taktyczną głębię, nieco zręczności oraz element zaskoczenia ponad niezłą zabawę tam gdzieś się jej typowo byśmy nie spodziewali.