Home / Aktualności / Czy tak będzie wyglądał Galaxy Fold inspirowany Moto Razr

Czy tak będzie wyglądał Galaxy Fold inspirowany Moto Razr

Choć wydawać by się mogło, że czasy Moto Razr bezpowrotnie minęły, to dzięki technologii zginanych ekranów mają szansę na drugą młodość. Od miesięcy bowiem słyszymy, że następca Samsunga Galaxy Fold byłby urządzeniem przypominającym właśnie produkt Motoroli sprzed lat. Wygląda na to, że właśnie teraz możemy po raz pierwszy spojrzeć na prototyp Samsunga.

Powyższe zdjęcia pochodzą od użytkownika Weibo, Wanga Ben Honga (za pośrednictwem niezawodnego Ice Universe), który opublikował pięć zdjęć przedstawiających Galaxy Fold nowej generacji. I chociaż zawsze może to być podróbka, wygląda bardzo podobnie do obrazów koncepcyjnych, które Samsung ujawniał w październiku.

W wyciekach nie ma ani słowa na temat specyfikacji, choć na zdjęciach można zauważyć dwie główne tylne kamery z diodą LED z tyłu. Pod słuchawką znajduje się również otwór aparatu, który nie ma podbródka w stylu Razr, a który wystaje, umożliwiając otwarcie ekranu na całej długości. Podobnie telefon Motoroli, ma zewnętrzny wyświetlacz powiadomień. Widzimy także regulacje głośności i czytnik linii papilarnych.

Według Korea Herald, ta wersja Galaxy Fold będzie znacznie tańsza niż jej poprzedniczka, która kosztuje 1980 dolarów. Według źródła Fold będzie kosztował 845 dolarów i choć cena wydaje się atrakcyjna, biorąc pod uwagę, że Razr, który wykorzystuje średniej wydajności procesor ma kosztować 1499 dolarów, cena ta może być “nietrafiona”. Korea Herald twierdzi też, że taka agresywna strategia cenowa pomoże zwiększyć sprzedaż i sprawi, że urządzenie stanie się modelem “dla mas”.

Niedawno ogłoszono, że Samsung sprzedał ponad milion urządzeń Galaxy Fold, ale okazuje się, że liczba ta była docelowym celem sprzedaży firmy na 2019 r., a nie faktyczną liczbą sprzedaży. Cel został zmieniony na 500 000 z powodu opóźnionego uruchomienia telefonu, a Samsung nigdy nie ujawnił, czy został on osiągnięty.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.