Home / Aktualności / Czy Steam Deck Valve powtórzy sukces Nintendo Switch w tak wysokiej cenie?

Czy Steam Deck Valve powtórzy sukces Nintendo Switch w tak wysokiej cenie?

Nie wiemy czy cukces, który udało się osiągnąć Nintendo z konsolą Switch powtórzony zostanie przez Steam Deck, niemniej przenośna konsola firmy Valve Gabe Newella trafiła właśnie na rynek. Pierwszy w nowej kategorii przenośnych urządzeń do pecetowych  gier będzie dostępna w cenie od 399 dolarów. Steam Deck to potężny przenośny komputer typu „wszystko w jednym”. Wspomniany Switch okupuje tylko skrawek lukratywnego rynku mobilnego. Pole do popisu pozostaje w segmencie pecetowych gier. I to właśnie miejsce gdzie Valve widzi szansę na sukces swojej konsoli. Czy jednak w tej cenie jest w stanie przekonać wystarczającą ilość kupujących?

Dzięki niestandardowemu procesorowi opracowanemu we współpracy z AMD, Steam Deck jest porównywalny z laptopem do gier z możliwością uruchamiania najnowszych gier AAA. Jeśli posiadamy jakiekolwiek gry na Steam,  będziemy je mieli dostępne na Deck. Ponieważ  Steam Deck jest również komputerem PC, używając go mamy możliwość instalacji dowolnego oprogramowania lub łączenia się z dowolnym sprzętem.

„Uważamy, że Steam Deck daje ludziom inny sposób grania w ulubione gry na urządzeniu o wysokiej wydajności w świetnej cenie” — mówi założyciel Valve, Gabe Newell. „Jako gracz zawsze marzyłem o tym produkcie. A jako twórca gier jest to urządzenie mobilne, którego zawsze chciałem dla naszych partnerów”. Podstawowa wersja Steam Deck zaczyna się od 399 dolarów (64GB dysk ssd), ze zwiększonymi opcjami na dane dostępnymi za 529 (256GB NVMe drive) i 649 dolarów (512GB NVMe drive) . Pre-ordery rozpoczynają się już w sobotę tj. 17 lipca o godzinie 1:00 rano naszego czasu. Wysyłka przenośnej konsoli ma rozpocząć się w grudniu 2021 r.

Szczegóły Steam Deck:

  • Potężny, niestandardowy APU opracowany z AMD
  • Zoptymalizowany do gier mobilnych
  • Pełnowymiarowe elementy sterujące
  • 7-calowy ekran dotykowy
  • Wi-Fi i Bluetooth
  • Port USB-C na akcesoria
  • Gniazdo microSD do rozszerzenia pamięci
  • Dostępne 3 różne opcje przechowywania

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.