Home / Aktualności / Czy „następna generacja Windows” oznacza koniec Windows 10

Czy „następna generacja Windows” oznacza koniec Windows 10

Już jakiś czas temu Microsoft zapowiedział, że Windows 10 jest ostatnią wersją systemu operacyjnego tej firmy jaki ujrzyświatło dzienne, a wspomniana „dziesiątka” będzie jedynie otrzymywała aktualizacje a nie zmieniała postać jak to miało miejsce w przypadku Windows Xp, czy Windows 7. 

Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, wziął udział w konferencji Build, aby ogłosić „nadchodzące ogłoszenie” dotyczące „następnej generacji systemu Windows”. Dyrektor generalny Microsoftu powiedział, że powinniśmy spodziewać się informacji na temat ulepszonego systemu Windows, który ma być „jedną z najważniejszych aktualizacji systemu Windows w ostatniej dekadzie, aby odblokować większe możliwości ekonomiczne dla programistów i twórców”. Nie było ani słowa, kiedy możemy się spodziewać takiej zapowiedzi – a nawet dostępności wdrożenia takiej wersji „okienek”, aczkolwiek biorąc pod uwagę, że zostało to zrobione podczas Build Conference, to ma sens, że właściwie nie usłyszymy o tym wcześniej niż po zakończeniu konferencji.

Oczekuje się, że ta „następna generacja systemu Windows” będzie zawierała ulepszone środowisko sklepu Windows. Wiemy, że Microsoft ostatnio nadawał temu specjalny priorytet. Jednocześnie nowa wersja okien może mieć radykalnie nową estetykę interfejsu, wprowadzając ją bardziej do cyfrowej przestrzeni renderowania, do której powoli zmierzaliśmy. Cokolwiek faktycznie obejmuje ta aktualizacja, według Satyi Nadelli, nie będziemy musieli na nią zbyt długo czekać. 

Tak więc „nowa generacja Windows” oznacza najpewniej ewolucję a nie kompletną przemianę tego systemu. NAszym zdaniem osoby obawiające się drastycznych zmian mogą na razie odetchnąć. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.