Home / Aktualności / Czy marzenie Microsoftu o xCloud na iOS spełni się dzięki wersji w przeglądarce?

Czy marzenie Microsoftu o xCloud na iOS spełni się dzięki wersji w przeglądarce?

Czego nie robi się dla swoich fanów, nieprawdaż? Z pewnością będziemy mogli tak powiedzieć jeśli Microsoft wypuści swoją usługę strumieniowania gier z chmury xCloud, oparte na przeglądarce. Zaplanowana na przyszły rok usługa strumieniowania gier Xbox Game Pass xCloud na urządzenia z systemem iOS i iPadOS napotkała póki co wiele problemów z przenoszeniem usługi na urządzenia Apple. Jak wiemy, zasady App Store wymagały przesłania każdej gry jako oddzielnej aplikacji do przeglądu, co ani Apple ani Google niestety nie udało się spełnić.

Microsoft wcześniej stwierdził, że to rozwiązanie jest niedopuszczalne i rozważał inne opcje, aczkolwiek wydaje się, że szefostwo tej firmy doszło do wniosku, że wersja przeglądarkowa byłaby najlepszą drogą do osiągnięcia planów ekspansji na systemy Apple. To podejście jest bardzo podobne do usługi przesyłania strumieniowego gier Luna Amazonu, która będzie również wykorzystywać aplikację internetową do uzyskiwania dostępu na urządzeniach Apple. Swoją drogą ciekawe czy takie posunięcie jeszcze bardziej nie zezłości giganta z Cupertino, aczkolwiek kto nie spróbuje, ten się nie dowie. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.