Home / Aktualności / Czy Batman by jeździł Lamborghini Veneno Roadster? Czy byłoby go na niego stać?
Lamborghini Veneno

Czy Batman by jeździł Lamborghini Veneno Roadster? Czy byłoby go na niego stać?

Lamborghini Veneo weszło niedawno do produkcji a już teraz dobiegła nas wiadomość o planach odnośnie odmiany roadster. Oficjalne zdjęcia prezentowane w naszym serwisie pochodzą od samego Lamborghini co potwierdza fakt planów produkcyjnych.

Veneo posiada nietypowe kształty, które po części przynoszące na myśl konstrukcje samolotu w tym tylny spojler ogromnych rozmiarów. Być może Lambo chce skusić Batmana zarówno na Batmobil jak i Batplane. Superauto  jest wykonane z włókna szklanego  co w znacznym stopniu obniża wagę. Odmiana roadster dzięki zastosowaniu lekkich materiałów konstrukcyjnych waży tyle samo co wersja z dachem twardym.

Sercem Lamborghini Veneo jest 6,5 litrowy silnik V12 produkujący 740 koni mechanicznych i rozpędzający auto do 100 km a godzinę w jedyne 2,9 sekundy. Maksymalna prędkość jaką jest w stanie osiągnąć to nieco ponad 350 km / godzinę.

 Lamborghini wyceniło swoje najnowsze dzieło na jedyne $4.5 miliona. Jeśli myślicie o nabyciu jednego z dziewięciu zapowiedzianych egzemplarzy produkcyjnych to radzimy zacząć już teraz odkładać do świnki skarbonki. Batskarbonka jest niemalże pełna tak więc myślimy, że superbohater już złożył zamówienie,

 Źródło: Digital Trends