Home / Komputery mobilne i tablety / Czy 13 calowy Acer Aspire S pogromi MacBooka Air?

Czy 13 calowy Acer Aspire S pogromi MacBooka Air?

Acer Aspire S 13 02

Aspire S 13 czyli najnowszy 13 calowy ultrabook, choć nie oficjalnie i bezpośrednio zapewne konkurować będzie z MacBookiem Air.

Atrakcyjny i wydajny laptop wyposażono w procesory Intel Core aż do serii i7 – Aspire S to 13 calowy model z matrycą IPS i rozdzielczością Full HD 1080p. Bez entuzjazmu witamy 8 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci masowej (SSD). Acer wyposażył swój produkt w USB typu-C i USB 3.1 , poza standardowymi USB 3.0 port (wspierającego także ładowanie urządzeń przy uśpieniu laptopa), o na obecne standardy nikogo chyba nie dziwi.

Producent określa, że zastosowana przez niego bateria w połączeniu z podzespołami S 13, wystarczyć ma na ok. 11 godzin pracy. HP Spectre jest nieco lepsze pod tym względem (wytrzymywać ma 12,5 godziny), ale tylko nieznacznie przy znacznie wyższej niż Acer cenie. 

 

Acer Aspire S 13Mierzący 327 x 228 x 14.58 mm laptop waży jedyne 1.30 kg, dzięki czemu może walczyć o miano najcieńszego urządzenia mobilnego. Acerowi należy się także pochwała za umieszczenie bardzo dobrze sprawującej się karty sieciowej Wi-fi w standardzie 802.11ac  oferującej 2×2 MU-MIMO (Multi-User MIMO) dla trzykrotnie szyszych połączeń sieciowych w porównaniu z pojedynczym MIMO.

Acer Aspire S 13 01Acer Aspire S 13 dostępny ma być w wielu kolorach, w tym mocno czarnym i perłowo białym, a jego ceny zaczynać się mają już od niespełna 700 dolarów.Sprzedaż rozpocznie się już za kilka tygodni, co z uwagi na wspomnianą specyfikację i wygląd z niezwykle smukłymi liniami, nie powinien rozczarować słabymi wynikami.