Home / Aktualności / Czołgi z dwoma lufami wjeżdżają do World of Tanks wraz z aktualizacją 1.7.1

Czołgi z dwoma lufami wjeżdżają do World of Tanks wraz z aktualizacją 1.7.1

Dzisiaj World of Tanks otrzymuje pierwszą aktualizację w 2020 roku o numerze 1.7.1. Pośród wielu ciekawych usprawnień do gry jedna zasługuje na szczególną uwagę – unikatowe, nowe czołgi z dwoma działami. Z podwójną mocą wiążą się też nowe mechaniki strzałów, co przynosi interesujące rozwiązania dla graczy.

– Koncepcja czołgów z dwoma działami nie dawała spokoju wielu inżynierom odpowiedzialnym za projektowanie czołgów – mówi Max Chuvalov, dyrektor wydawniczy gry. – Ze względu na wiele czynników produkcja ich nigdy nie wyszła poza deski kreślarskie, ale w World of Tanks postanowiliśmy spróbować je dokończyć i dać graczom możliwość pokierowania tymi unikatowymi maszynami –

Dwulufowe czołgi to trzy sowieckie modele ciężkie na poziomach od VIII do X. Pierwszym z nich jest IS-2 II. Prowadzi się go podobnie do Object 703 z tą różnicą, że zadaje mniejsze obrażenia pojedynczym strzałem, ale za to działa ładują się szybciej. Drugi to IS-3-II z możliwością zadawania 390 punktów obrażeń pojedynczym strzałem. Na poziomie X znajdziemy ST-II, który jest dobrze opancerzony i wykorzystuje działo 122 mm zdolne zadać 440 punktów obrażeń standardowym pociskiem. Różnicą w stosunku do ST-I jest fakt, że wyposażony jest w nie jedno, a w dwa takie działa!

Wraz z dodaniem niespotykanych dotąd czołgów z dwoma lufami również ich mechanika strzelania jest wyjątkowa w stosunku do regularnych jednostek. Gracze mają możliwość prowadzenia ognia korzystając z trzech trybów. Tryb cykliczny to strzelanie z jednego działa, które przeładowuje się po oddaniu strzału, a drugie jest w gotowości do użycia. Drugą możliwością jest prowadzenie sekwencyjnego ostrzału na zmianę z obu dział. Po wystrzale z aktywnego działa, kamera przesuwa się na drugie, a licznik pokaże kiedy można oddać strzał. Wreszcie ostatnim z trybów jest potężny, jednoczesny strzał z obu dział. Aby wypalić z obu naraz należy przytrzymać lewy przycisk myszy, aby przygotować strzał. Postęp procesu przeładowania wyświetlany jest w obszarze celownika. Kiedy przygotowanie dobiegnie końca, automatycznie dochodzi do podwójnego strzału.

Poza wspomnianymi nowymi czołgami aktualizacja 1.7.1 przynosi wygodne narzędzie do demontażu modułów. Pozwoli ono usunąć modyfikacje bez ponoszenia kosztów w złocie. Miłośnicy nadawania swoim maszynom unikatowego wyglądu również będą zadowoleni, gdyż dodano nowe wzory stylów 3D.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.