PS Plus majl 2015

Usługi sieciowe udostępniające tryb wieloosobowy, zniżki i darmowe gry dla konsol Sony czyli PlayStation Plus ma według najświeższych informacji wzrosnąć od 22 września o 20 procent. Koszt 3 miesięcznej subskrypcji zaś o szokujące 38 procent. Dane te dotyczą Stanów Zjednoczonych, co do Polski staramy się stosowne informacje uzyskać od Sony.

Taka informacja znalazła się na blogu PlayStation i spotkała się z oczywistym mieszanym uczuciem. Co by nie było podwyżka cen jest pierwszą od 2010 roku, czyli od kiedy PlayStation Plus pojawił się w ofercie Sony, ku radości posiadaczy ich konsol.

Samo Sony motywuje swoją decyzję rynkowym wzrostem cen oraz chęcią dalszego świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym dobrej jakości darmowych gier. 

Wszyscy posiadacze subskrypcji PlayStation Plus, którzy nie zgadzają się ze wzrostem cen za PlayStation Plus mogą wyłączyć automatyczne odnawianie tej usługi przed 22 września aby uniknąć wyższej opłaty.

Jeśli okazałoby się, że Polska również zostanie objęta 20 procentową podwyżką, to czy posiadając PS4, PlayStation 3 lub PS Vitę zdecydowalibyście się na zakończenie członkostwa PS Plus?