Home / Aktualności / Czerwony październik AMD związany z premierami a może i rewolucją i przewrotem na rynku

Czerwony październik AMD związany z premierami a może i rewolucją i przewrotem na rynku

Nikt inny jak CEO AMD, dr Lisa Su na Twitterze ogłosiła, że jej firma przejmuje w październiku uwagę gamingowego świata. Wtedy też mają zostać zaprezentowane najnowsze procesory AMD Ryzen nowej generacji oparte na mikroarchitekturze „Zen 3” oraz karty graficzne Radeon RX oparte RDNA2.

Obiecywany przez AMD „czerwony” październik rozpocznie się premierą nowej generacji Ryzena „Zen 3” 8 października i  niecałe 3 tygodnie później nowej generacji Radeona RDNA2 – 28 października. Bazując na tym, że teaser ukazuje podstawkę AM4 MCM wiemy, że AMD odnosi się do Ryzena, a nie do układów EPYC.

Jeśli chodzi o nowego Radeona RDNA2 (Radeon RX 6000) wskazanego w osobnym tweecie, zauważamy nowe referencyjne rozwiązanie chłodzące z dużymi wentylatorami osiowymi. Czyżby doniesienia mówiące o celowaniu tych układów w wydajność RTX 3080 okazały się prawdziwe. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.