Home / Aktualności / Czerwcowe Games with Gold

Czerwcowe Games with Gold

Czerwiec już za kilka dni, a z nim kolejna dawka darmowych gier dla posiadaczy kosol Xbox (Xbox One i 360) z aktywnymi subskrypcjami Xbox Live Gold. W tym miesiącu, tak jak w poprzednich posiadacze Xbox One otrzymają cztery gry (dwie dzięki kompatybilności wstępnej), zaś Xbox 360 dwie. Bez zmian pozostaje także ich dostępność, o której poniżej.

 

Destroy All Humans – 1 czerwca – 15 czerwca na Xbox One i Xbox 360

Gra Destroy all Humans, pierwotnie wydana na Xbox w 2005 roku, wcielimy  się w niej w rolę najeźdźców z kosmosu, którzy wyruszają na podbój ziemi. Zamiast walczyć z kosmitami, stajesz się nimi i walczysz z ludźmi. W swojej roli w ramach armady Cryptosporidium 137 musisz spróbować przejąć całą ludzkość za pomocą broni obcych, która jest w naszym arsenale. Czy to drogą powietrzną, czy lądową, gracz może przetrzeć swoją drogę do zwycięstwa za pomocą broni palnej, przebrać się za człowieka i zaatakować z zaskoczenia, lub rzucać krowami jeśli to coś co nas kręci. Dzięki charakterystycznemu humorowi, którym okraszona jest akcja tej gry, jest ona doskonała, aby odkryć ten klasyk przed nadchodzącym remake, który zaplanowany został na lipiec.

 

Shantae and the Pirate’s Curse – 1 czerwca – 30 czerwca na Xbox One

Może nie rewolucyjna ale jak najbardziej ciekawa platformówka Shantae and the Pirate’s Curse kontynuuje przygodę sympatycznej dziewczynki, która straciła swoje magiczne moce. Łącząc siły ze swoimi nemezis, Shantae postanawia uratować Cekinową Krainę, biorąc udział w bitwach z bossami, zabijając potwory używając nowe bronie, aby uwolnić ziemię od klątwy i odzyskać swoje magiczne moce. Po raz pierwszy gra została wydana na 3DS i Wii U w 2014 roku, a później przeniesiona na Xbox One w 2016 roku.

 

Sine Mora – 16 czerwca – 30 czerwca na Xbox One i Xbox 360

Jako kolejna wstecznie kompatybilna oferta z czerwca, Sine Mora jest opisana jako oldschoolowa strzelanka z odrobiną zwrotów akcji. Tą strzelankę 2D po raz pierwszy wydano w 2012 roku na Xbox 360, a teraz można ją pobrać za darmo także na Xbox One.

 

Coffee Talk – 16 czerwca – 15 lipca na Xbox One

Niezależna gra studia Toge Productions wciela nas w baristę, który w ramach relaksu poświęca czas na wysłuchiwanie wielu swoich klientów, którzy opowiadają różne historie. Jako właściciel baristy gracz serwuje różnorodne napoje dostosowane do gustów każdego klienta i wciąga go w opowiadanie historii. Coffee Talk to gra fantasy z uroczymi mieszkańcami i niemniej niesamowitym stylem.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.