Home / Aktualności / Cyberpunk 2077 – przetestowany na kartach z serii RTX 30 oraz nowe sterowniki od Nvidii

Cyberpunk 2077 – przetestowany na kartach z serii RTX 30 oraz nowe sterowniki od Nvidii

W sieci w dniu dzisiejszym pojawiły się dwie ważne informacje, a mianowicie wydajność na kartach graficznych RTX z serii 3000, a także najnowsze sterowniki Nvidii dla kart z rodziny GeForce, które zoptymalizowano pod kątem gry Cyberpunk 2077.

W pierwszej z ww. kwestii testy przeprowadzono na kartach RTX 3090, RTX 3080 oraz 3070 w rozdzielczości 4K z obsługą Ray Tracing-u i technologii Nvidia DLSS w najwyższym poziomie detali Ultra. Na ich podstawie możemy zobaczyć, że poziom detali uzyskany przez RTX-a 3090 na poziomie 22 fps jest ogromnym zaskoczeniem, zaś z aktywną obsługą DLSS ilość generowanych przez tę kartę graficzną „klatek”, to już dobre 57,8 fps.

Niemniej opisany powyżej wynik dla 3090-tki oraz przedstawione w dalszej części newsa wykresy pokazują, jak w rozdzielczości 4K i detalach Ultra jest to wymagający tytuł dla pozostałych konstrukcji z rodziny RTX.

Przy okazji jutrzejszej premiery gry Cyberpunk 2077, Nvidia wydała sterowniki Game Ready 460.79 WHQL, które zoptymalizowano pod jej katem, a także usprawniono działanie kart graficznych z rodziny GeForce dla Minecrafy-a w wersji RTX, usunięto zauważone błędy w działaniu gry Forza Motorsport 7, dodano kolejne modele monitorów LCD wspierających G-Sync, a także poprawiono obsługę rozdzielczości 5K.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.