Home / Aktualności / Cyberpunk 2077 opóźniony z powrotem do 19 listopada

Cyberpunk 2077 opóźniony z powrotem do 19 listopada

Co by nie było to studio CD Projekt Red wywiązało się ze swojej obietnicy odnośnie dzielenia się większą ilością informacji o oczekującym wydania Cyberpunku 2077. Niestety, prezentowane tu informacje prawdopodobnie nie są tymi, które chcielibyście usłyszeć.

W komunikacie prasowym wydanym w czwartek, CD Projekt Red powiedział, że postanowił przesunąć premierę Cyberpunk 2077 z powrotem na 19 listopada. Developerzy popoinformowali, że na chwilę obecną gra jest skończona zarówno pod względem treści, jak i rozgrywki. Od zadań i przerywników po umiejętności i przedmioty – wszystko jest na swoim miejscu. Ale przy tak złożonej grze zespół uznał, że potrzebuje trochę więcej czasu, aby zrównoważyć mechanikę rozgrywki i wyeliminować zauważone błędy.

„Gotowy, kiedy będzie skończone” nie jest tylko zwrotem, który mówimy, ponieważ brzmi dobrze, jest czymś, według czego żyjemy, nawet gdy wiemy, że poniesiemy za nie konsekwencje. Jednocześnie jesteśmy w pełni świadomi, że podjęcie takiej decyzji kosztuje nas Twoje zaufanie, a wykorzystanie zaufania do uzyskania dodatkowego czasu jest jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie może podjąć twórca gry. Mimo to, że uważamy iż jest to właściwa decyzja dla gry, nadal chcielibyśmy przeprosić za to, że musicie czekać dłużej”.

Mimo to dwumiesięczne opóźnienie nie jest czymś co można złatwością przełknąć, szczególnie biorąc pod uwagę, że premiera gry została po raz drugi przełożona. W styczniu ujawniono, że pierwotna premiera 16 kwietnia została przełożona na 17 września. Jeszcze w kwietniu wydawało się, że przed oficjalnym początkiem jesieni gra była jeszcze na dobrej drodze.

Z drugiej strony CD Projekt Red poinformował, że dziennikarze zaczynają grać w tę grę w tym tygodniu, co powinno spowodować wysyp publikacji zaraz po prezentacji „Night City Wire”, która ma nastąpić już w ten czwartek, 25 czerwca.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.