Home / Aktualności / Crytek przedstawia nową odsłonę kultowej gry Crysis

Crytek przedstawia nową odsłonę kultowej gry Crysis

Studio Crytek już niedługo wprowadzi na wszystkie czołowe platformy odświeżona wersję swojego największego hitu jakim jest gra Crysis! Ta wydana w 2007 roku gra w dniu swojego rynkowego debiutu wywołała spory szum w branży nie tylko grywalnością, ale przede wszystkim niesamowitą jak na tamte czasy oprawa graficzną, która przez długi czas wyciskała przysłowiowe siódme poty nawet z najpotężniejszych PC-tów.

Nadchodząca odsłona tej gry zaoferuje nie tylko wsparcie dla rozdzielczości 8K, ale także wspierać będzie Ray Tracing oraz technologię Global Illumination (SVOGI), nowe efekty oświetleniowe czy także nowej generacji techniki głębi ostrości i rozmycia ruchu.

W grze dostępny będzie także tryb o nazwie „Can it Run Crysis”, który będzie uruchamiał najnowszego „Krzyśka” w rozdzielczości 8K i maksymalnym poziomem detali, który z pewnością niczym pierwowzór z 2007 roku zmusi niejednego właściciela PC-ta do modernizacji komputera.

Z informacji jakie są już obecne wiemy, ze Crysis A.D. 2020 ukaże się także na konsole m.in. na Nintendo Switch, Xbox One oraz PlayStation 4, choć jak nietrudno się domyślić oprawa graficzna w ich przypadku będzie sporo skromniejsza, niż na PC. Być może honor konsol uratują porty na PS5 i Xbox Series X, o ile gra ukarze się na tych platformach, choć zdziwilibyśmy się, gdyby to nie nastąpiło.

Crysis Remastered swój rynkowy debiut ma mieć 18 września 2020, początkowo na PC, Xbox One oraz PS4.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.