Home / Aktualności / CryEngine dostępny w systemie Steam – pobaw się w tworzenie animacji

CryEngine dostępny w systemie Steam – pobaw się w tworzenie animacji

CryEngine Steam
CryEngine czyli silnik graficzny wielu najpopularniejszych gier chociażby takich jak serii Crysis. Oprogramowanie bazuje na miesięcznych opatach, które zostało podane do informacju w marcu tego roku, wśród którego znajduje się także bezpłatny plan dla zastosowań niekomercyjnych.

Należy wspomnieć iż silnik CryEngine został uaktualniony o wsparcie dla konsol nowej generacji już we wrześniu zeszłego roku, napędzając m.in. takie tytuły jak  Crysis 3 czy Ryse: Son of Rome.

CryEngine jest możliwy do nabycia w trzech planach £6.99, £6.33 oraz £5.83 za miesiąc. Najniższa cena dotyczy abonamentu w którym zapácimy za pół roku z góry. Ceny te podyktowane jakby się mogło spodziewać konkurencją, gdyż Epic opublikował nieco wcześniej swój plan subskrypcji silnika Unreal Engine 4.

Jeśli jednak jesteście developerami mniej skomplikowanych gier w tym gier społecznościowych to polecalibyśmy GameMaker, także dostępny na platformie Steam. Oprogramowanie to z kolei posiada błogosłaieństwo Sony, które podpisało z jego twórcami umowę w marcu. Konsola PS4 posiada funkcję eksportowania właśnie do GameMaker.

Jak możecie zauważyć na poniższym zdjęciu oprogramowanie to nie zbiera zbyt pochlebnych opinii. Użytkownicy narzekają na ukryte opłaty oraz na funkcje zbyt zbliżone do darmowej wersji lub ich brak. Wydaje się zatem, że producent potrzebował szybkiego zastrzyku gotówki oraz był zmuszony do takiego posunięcia przez konkurencję.

A czy wy mieliście okazję pobawić się CryEngine od “zaplecza”? Jeśli tak to co o tym sądzicie i czy rozwiązania konkurencji nie są może lepsze.

 CryEngine Steam recenzje