Home / Aktualności / Crucial Ballistix Elite DDR4 – najnowsza pamięć RAM dla platformy Intel Haswell-E HEDT

Crucial Ballistix Elite DDR4 – najnowsza pamięć RAM dla platformy Intel Haswell-E HEDT

Firma Crucial przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swoich najnowszych pamięci DDR4 DIMM, które będą dedykowane platformie Intel Haswell-E HEDT (High-End Desktop).

Pamięci Crucial Ballistix Elite DDR4 to najnowsze moduły pamięci RAM tego producenta, które już niebawem pojawią się w sprzedaży. Na rynku pojawią się kości o pojemności 4, 8 oraz 16 GB, które będą pracowały z częstotliwościami od 2133 MHz wzwyż.

Opisywane w niniejszym newsie pamięci otrzymają układy DRAM firmy Micron, które powstają w fabryce w Boise w stanie Idiho w USA. Za chłodzenie ww. pamięci odpowiedzialne są stosunkowo niewielkie, aluminiowe radiatory w kolorze czarnym.

W sprzedaży pamięci te pojawią się jako pojedyncze moduły (single channel) oraz jako zestawy (dual channel i quad channel). Na chwilę obecną nie podano sugerowanych cen detalicznych pamięci DDR4 z serii Ballistix Elite.

Crucial Ballistix Elite DDR4 01

Crucial Ballistix Elite DDR4 02

Crucial Ballistix Elite DDR4 03

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.