Home / Aktualności / Czy coś jest w stanie powstrzymać niszczącą siłę popularności PlayerUnknown’s Battlegrounds?

Czy coś jest w stanie powstrzymać niszczącą siłę popularności PlayerUnknown’s Battlegrounds?

pu_battlegrounds

Nie tylko twórcy gry PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole Studio Inc., ale i właściciele platformy Steam nie podejrzewali jak popularna stanie się ta właśnie gra. Nawet gdy w kilka miesięcy odnotowywano rekordy sprzedaży tej produkcji, znaki na niebie i ziemi nie wskazywały zagrożenia gry Dota 2 – produkcji, która kilka lat z rzędu triumfowała popularność wśród graczy na całym świecie. Ba, nawet takie gry jak Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress 2 czy King of the Kill musiały uznać jej wyższość.

Jak poinformowało dziś Valve, PUBG osiągnął właśnie pułap 1,348,374 jednocześnie grających w miniony weekend. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że gra zadebiutowała w marcu tego roku czyli nieco ponad 6 miesięcy temu. Co więcej od dnia premiery gra nie odnotowała żadnych strat jeśli chodzi o graczy. Jest to o tyle znaczące, że nawet największe produkcje mają problemy pod tym kątem o czym mogli się przekonać m.in. twórcy The Division. 

PlayerUnknown’s Battlegrounds doczekała się sporej aktualizacji w zeszłym tygodniu, wprowadzając nie tylko nowe bronie, ale również mapę czy zmiany dotyczące rozgrywki. Jeśli więc z pewnych względów nie gracie w PUBG-a, to zalecamy się pospieszyć. W końcu nie wiecie ile frajdy was w tej chwili omija.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.