Home / Oprogramowanie / Cortana pojawi się w lipcu na iOS i Android

Cortana pojawi się w lipcu na iOS i Android

Cortana iOS Android

Jak was informowaliśmy jakiś czas temu, Cortana pojawi się na systemy iOS i Android już niebawem, bo w lipcu. Joe Belfiore będący jednym z główno dowodzących projektu Windows 10 i jego funkcji, poinformował o tym na niedawnej konferencji wideo.

Co więcej, Cortana nie będzie jedyną funkcją dostępną na systemy inne niż Windows, gdyż oba wspomniane systemy operacyjne otrzymają aplikację Companion App, za pomocą której otrzymają dostęp do wszystkiego c posiadają na swoich komputera z z systemem Windows 10.

Belfiore ma tu na myśli dostęp do zdjęć, automatyczny backup z One Drive czy odtwarzanie muzyki, którą mamy na dysku One Drive.

Na chwilę obecną wiemy, że Android będzie miał do tego osobną aplikację, natomiast prace nad wersją na iOS trwają nadal.

Wracając do samej Cortany, będzie ona w stanie pomóc użytkownikom Android i iOS między innymi w informacjach o pogodzie, ustawianiu powiadomień czy serwowaniu ich w odpowiednim czasie.

Nadal zastanawiamy się jak Microsoft zaaklimatyzuje Cortanę w środowisku iOS, gdzie jak wiadomo króluje Siri, będąca w swoim, zamkniętym środowisku. Jeśli mu się to uda, będzie to naprawdę interesujące widzieć walkę dwóch wirtualnych asystentek na urządzeniach Apple.