Home / Aktualności / Corsair VOID PRO – nowe, lepsze słuchawki gamingowe zaprezentowane na Gamescom 2017

Corsair VOID PRO – nowe, lepsze słuchawki gamingowe zaprezentowane na Gamescom 2017

Corsair VOID PRO Hero 2

Podczas tegorocznych targów Gamescom 2017, Corsair, lider na światowym rynku komponentów i podzespołów do PC oraz peryferii komputerowych, ogłosił premierę nowej serii gamingowych słuchawek – VOID PRO. Zostały one oparte o poprzednią wersję słuchawek VOID. Nowe modele charakteryzują się lekką, aluminiową konstrukcją i lepszą jakością dźwięku.

CORSAIR VOID PRO zostały stworzone z myślą o komforcie użytkowania. Projektanci chcieli, aby gracz, w czasie długich sesji przy komputerze, mógł całkiem zapomnieć o słuchawkach na głowie. Regulowany pałąk łączy metalową konstrukcję z miękkim obiciem z mikrofibry. W nausznikach zastosowano dostosowującą się do kształtu ucha piankę. Wykorzystane do budowy wysokiej jakości materiały pozwolą cieszyć się sprzętem przez długie lata.

We wszystkich modelach tej serii zastosowano specjalnie dostrojone 50-milimetrowe, neodymowe, magnetyczne przetworniki. Technologia Dolby  Headphone 7.1 Surround sprawia, że gracze, korzystając ze słuchawek, czują, jakby naprawdę byli w świecie gry. VOID PRO zapewniają szerokie spektrum dźwięków, czyste wysokie tony oraz głębokie basy.

Słuchawki te z pewnością spełnią wymagania osób uczestniczących w zawodach esportowych gdzie każde słowo przekazane do współzawodnika może zdecydować o zdobyciu prestiżowego trofeum lub o porażce. Dlatego słuchawki VOID PRO wyposażono w jednokierunkowy mikrofon, tłumiący niechciane dźwięki. Dodatkowo, zestaw posiada certyfikat Discord przyznawany urządzeniom, które bez problemu współpracują z tym popularnym komunikatorem.

Aby trafić dosłownie we wszystkie gusta, VOID PRO dostępne są w trzech wersjach. Każda oferuje inny sposób podłączenia. VOID PRO RGB WIRELESS to bezprzewodowe słuchawki o zasięgu 12 metrów, podświetleniu RGB i pojemnej baterii, która gwarantuje 16 godzin ciągłej pracy. VOID PRO RGB USB można podłączyć za pomocą złącza USB i również cieszyć się dźwiękiem Dolby® Headphone 7.1 Surround. Natomiast model VOID PRO SURROUND to wieloplatformowe słuchawki, które bez problemu można podłączyć do PC oraz innych gamingowych i mobilnych urządzeń.

CORSAIR, podobnie jak w przypadku klawiatur mechanicznych z serii K, oferuje w słuchawkach podświetlenie RGB. Zostało ono wbudowane do obydwu nauszników w modelu VOID PRO RGB WIRELESS oraz VOID PRO RGB USB. Jest w pełni konfigurowalne i oferuje praktycznie nieograniczoną paletę kolorów. Oprogramowanie CORSAIR Utility Engine umożliwia pełną kontrolę nad korektorem dźwięku, podświetleniem RGB oraz pozwala zsynchronizować słuchawki z innymi urządzeniami CORSAIR podłączonym do komputera.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.