Home / Aktualności / Corsair prezentuje oprogramowanie iCUE, które zjednoczy wszystkie produkty oferujące podświetlenie RGB

Corsair prezentuje oprogramowanie iCUE, które zjednoczy wszystkie produkty oferujące podświetlenie RGB

Po ostatnich informacjach na temat ciekawego chłodzenia marki Corsair, dotarły do nas kolejne dotyczące nowego oprogramowania do zarządzania wszystkimi podzespołami i peryferiami komputerowymi kalifornijskiej firmy – iCUE.

Premierowa aplikacja ma za zadanie połączyć możliwości obecnych programów Corsair – Corsair Utility Engine i Corsair LINK – i dostarczyć w przyszłości jeden, intuicyjny interfejs. iCUE będzie zarządzać jednocześnie wszystkimi produktami producenta z Kalifornii: myszkami, klawiaturami, podkładkami, wentylatorami, pamięciami RAM, zasilaczami, chłodzeniem wodnym i innymi akcesoriami.

Użytkownicy iCUE mogą w dowolnym momencie zsynchronizować podświetlenie LED RGB wszystkich kompatybilnych produktów Corsair za pomocą jednego kliknięcia. W nowym oprogramowaniu zastosowano intuicyjną tablicę wyświetlającą podstawowe informacje o systemie. Umożliwia to bieżące monitorowanie wydajności komputera i kontrolowanie temperatury podzespołów dzięki opcjom regulacji prędkości wentylatorów czy pompy chłodzenia wodnego.

iCUE, dzięki wykorzystaniu doświadczenia inżynierów od lat przodujących w branży sterowania podświetleniem RGB, sprawia, że finezyjne oświetlenie komputera jest teraz łatwiejsze. W kilka kliknięć można zastosować jedne z dziesiątek dostępnych opcji podświetlenia lub stworzyć własne, wielowarstwowe i fascynujące efekty świetlne. Dzięki nowemu oprogramowaniu Corsair, dynamiczne fale, zmarszczki czy tęcze przenoszą się już nie tylko po klawiaturze, myszce i podkładce, ale po wszystkich podzespołach tego producenta.

Nowe oprogramowanie iCUE oferuje znacznie więcej niż to co wspomnieliśmy powyżej. To nie tylko personalizacja podświetlenia czy monitorowanie systemu użytkownika. Dzięki partnerstwu Corsair i firmy Ubisoft, wiodącego wydawcy I producenta gier, w gorącym i premierowym tytule Far Cry 5 pojawi się ponad 30 automatycznych, specjalnie zaprogramowanych doznań świetlnych. Każdy efekt został opracowany w celu osiągnięcia głębokiej integracji ze środowiskiem występującym w grze, aby jeszcze mocniej zanurzyć użytkownika w świecie Hope County. Dzięki opisywanemu tu oprogramowaniu Corsaira, podczas rozgrywki, niezależnie czy gracz odkrywa coś nowego, walczy o swoje życie, czy po prostu obserwuje otoczenie, podświetlenie sprzętu Corsair będzie dynamicznie odzwierciedlać działania w grze.

Co więcej, nowy software sprawia, że każdy przycisk lub klawisz znajdujący się w sprzęcie Corsair można dowolnie dostosować, zapewniając zawodnikom przewagę nad przeciwnikiem podczas potyczek na internetowych arenach zmagań. Przypisanie złożonej kombinacji zaklęć do jednego z klawiszy lub dodanie do niego wielofunkcyjnego skrótu do edycji obrazu będzie od teraz jeszcze łatwiejsze. Ponadto, wszystkie utworzone profile można zapisać i odtworzyć bez konieczności posiadania zarejestrowanego konta lub logowania się przy użyciu Internetu. 

Oprogramowanie iCUE po raz pierwszy w historii Corsair połączy ze sobą możliwości wielu programów w osobnej aplikacji. Jeden interfejs, dostępny z poziomu pulpitu, pozwoli: sterować podświetleniem RGB, personalizować peryferia, monitorować wydajność systemu, obserwować temperaturę podzespołów, szybkość pamięci czy obciążenie systemu. Użytkownicy sprzętu kalifornijskiej spółki mogą łatwo powiązać profile oświetlania i prędkości wentylatora nie tylko z temperaturami oraz obciążeniem systemu, ale również z konkretnymi programami. iCUE umożliwia zaprogramowanie mocy chłodzenia reagującego na aktualny poziom obciążenia systemu, ustawienie trybu pompki na cichy podczas oglądania filmów lub zaprojektować oświetlenia tak, aby zmieniało swój kolor (np. niebieski, żółty i czerwony) w zależności od ilości ciepła wydalanego przez podzespoły.

Corsair iCUE jest już dostępne do pobrania ze strony producenta w ramach Early Access. Oprogramowanie ma być nieustanne rozwijane i ulepszane, aby w pełni spełnić oczekiwania użytkowników sprzętu Corsair. Efekty świetlne przygotowane na premierę gry Far Cry 5 będą dostępne tuż po zainstalowaniu aplikacji. Dodatkowo, Corsair przygotowało dla swoich fanów specjalną promocję. Przy zakupie sprzętu producenta za 150 dolarów, w tym przynajmniej jednego produktu z LED RGB, gracze otrzymają darmową, cyfrową kopię premierowego hitu od Ubisoft. Więcej informacji znajduje się na stronie www.corsair.com/far-cry-5.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.