Home / Aktualności / Corsair ogłasza rynkowy start nowych zasilaczy z serii HX (HXi)

Corsair ogłasza rynkowy start nowych zasilaczy z serii HX (HXi)

Firma Corsair ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowych zasilaczy z serii HX. Jednostki o symbolach HX750i, HX850i oraz HX1000i dysponują w pełni modularnym (odpinanym) okablowaniem, a także dysponują certyfikatem 80 PLUS Platinum.

Najnowsze zasilacze Corsair HX o mocach od 750 do 1000W właśnie trafiły do sprzedaży. Opisywane w niniejszej wiadomości urządzenia posiadają w swoich wnętrzach m.in. japońskie kondensatory elektrolityczne (temperatura pracy do 105 stopni Celsjusza) , aktywne układy PFC czy 140-mm wentylatory z łożyskami typu Fluid Dynamic Dearing.

Ponadto dzięki spełnianiu normy 80 PLUS Platinum jednostki Corsair HXi osiągają sprawność dochodzącą nawet do 94-proc. (przy 50-proc. obciążeniu), które przy całkowitym obciążeniu spada o zaledwie 3 proc. do poziomu 91-proc.

Z kolei dzięki implementacji funkcji Zero RPM Fan Mode wentylatory w ww. zasilaczach pozostają całkowicie nieaktywne, jeśli ich obciążenie nie przekracza wartości 40-proc. Dodatkowo o atrakcyjności modeli z tej serii świadczy ich całkowicie modularne (odpinane) okablowanie pozwalające użyć tylko tych wiązek przewodów, które są w danej chwili potrzebne w naszym komputerze.

Corsair HX1000i 01

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.