Home / Aktualności / CORSAIR GLAIVE RGB – myszka dla graczy z charakterem

CORSAIR GLAIVE RGB – myszka dla graczy z charakterem

 CORSAIR GLAIVE RGB 04

GLAIVE RGB to najnowszy gryzoń dla graczy od firmy Corsair, który trafia właśnie na rynek, a który ma spore szanse na zdobycie rynku nie tylko dzięki specyfikacji, ale także wyglądowi i jakości wykonania.

Myszka, która jest bohaterem tego artykułu oferuje niespotykany w tej klasie poziom komfortu, częściowo dzięki użytym materiałom a częściowo z uwagi na przemyślany design. Do całości należy dołożyć wymienne magnetyczne części, dzięki którym zmienimy nie tylko kształt myszki ale również polepszony uchwyt, niezmiernie ważny podczas grania. W ten sposób można dostosować Glaive RGB do własnych potrzeb w mgnieniu oka.

Corsair użył do budowy Glaive wysokiej jakości podzespoły, w tym sensor optyczny o czułości 16 tys. DPI (PMW3367) z regulacją już od poziomu 100 DPI. Do zalet należy dodać zastosowanie dwóch wysokiej jakości przełączników OMRON z żywotnością do 50 milionów kliknięć czy pooling rate na poziomie 1000Hz/1ms.  Użytkownicy będą ponadto mogli zapisać do 5 poziomów czułości DPI (mysz oferuje też dynamiczną ich zmianę i wyświetlanie obecnej wartości na wyświetlaczu), zmieniać dowolnie podświetlenie myszy dzięki oprogramowaniu Corsair Utility Engine (CUE), przeprogramować każdy z 6 dostępnych przycisków czy tworzyć skomplikowane makra. Wisienką na torcie jest zapisywanie tego wszystkiego w pamięci myszy, dzięki czemu nasze ustawienia podążają za nami a nie z naszym komputerem.

Podobnie do innych produktów w tej klasie, GLAIVE RGB oferuje skanowanie jakości podłoża na jakiej pracuje a dodatkowo umożliwia dynamiczną zmianę kolorów w różnych strefach oraz posiada aluminiową rolkę scrolla.

Na chwilę obecną nie jest znana cena ani dostępność tej myszki Corsair na polskim rynku.

 

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.