Home / Aktualności / Cooltek W1 – rewelacyjnie wyglądająca obudowa Mini-ITX

Cooltek W1 – rewelacyjnie wyglądająca obudowa Mini-ITX

Niemiecka firma PC-Cooling już w przyszłym miesiącu wprowadzi pod marką Cooltek obudowę dla płyt głównych w formacie Mini-ITX o nazwie W1. Produkt ten będzie adresowany nie tylko do osób chcących zbudować wydajny komputer w niewielkiej obudowie, ale również dla tych użytkowników dla których wygląd oraz wysoka jakość nie są bez znaczenia.

Obudowa Cooltek W1 w dużej części wykonana jest ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym, która trzeba przyznać może się podobać. Na jednym z boków opisywanego modelu znajduje się okno boczne, dzięki któremu mamy możliwość podziwiać wnętrze naszego komputera, nie tylko podczas jego składania lub modernizacji.

Panel kontrolny w obudowie Cooltek W1 znajduje się w przedniej części bocznej ścianki z oknem. Składa się on z przycisków power i reset, a także gniazd Jack 3,5 mm (mikrofonowe oraz słuchawkowe), a także pary portów USB 3.0.

We wnętrzu Cooltek W1 możemy zaś zmieścić sporą ilość podzespołów i to nie tylko tych dedykowanych do najmniejszych konstrukcji typu HTPC. Otóż bez przeszkód w przypadku modelu W1 możemy sobie pozwolić na wyposażenie komputera w dwuslotową kartę graficzną o długości aż 320 mm, napęd optyczny 5,25 cala (slot-in), cztery dyski 3,5 cala oraz dwa nośniki 2,5 cala.

Dodatkowo firma Cooltek wyposaża swój produkt w dwa fabrycznie instalowane wentylatory o średnicy 140 mm (po jednym z przodu oraz tyłu obudowy). Konstruując model W1 wzięto również pod uwagę potrzeby fanów chłodzenia cieczą, dla których przygotowano na tylnej ściance dwa otwory na węże z układu chłodzenia wodnego.

Niestety na chwilę obecną nie są znane ceny modeli Cooltek W1.

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.