Home / Aktualności / Obudowy / Coolermaster Case World Series – zwycięzcy modingu obudów PC

Coolermaster Case World Series – zwycięzcy modingu obudów PC

Tegoroczny Case World Series został rozstrzygnięty kilka dni temu. Nagrody przyznawano w czterech kategoriach: Tower Mod, Scratch Build (polegającym na „budowaniu od podstaw”), Wschodzącej Gwiazdy oraz Laureata Publiczności.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w dwóch pierwszych kategoriach otrzymali nagrody o wartości 2000 tys. dolarów (I miejsce), 1 tys dolarów (za II miejsce) i 500 dolarów (za III miejsce na podium). Czym popisali się zwycięzcy poszczególnych kategorii?

 

Tower Mods

W tej kategorii wybierano najlepsze przeróbki, których bazę stanowiły gotowe obudowy typu Tower, i które dzięki większej objętości są w stanie pomieścić zarówno dodatkowe podzespoły jak i elementy chłodzenia wodnego lub azotowego.

Coolermaster Case World Series 01

Pierwsze miejsce w tej kategorii, razem ze swoją, stylizowaną na steampunk pracą Black Templars zajął modder CROW.

Coolermaster Case World Series 02

Drugie miejsce na podium w tej kategorii zajął arcyciekawy mod wykonany przez Davida Catheya. Wyróżniającą cechą tej konstrukcji jest jej przełamana część oraz ciekawe podświetlenie.

Coolermaster Case World Series 03

Ostatnim laureatem został FUXK i jego projekt w postaci Transformersa, dzięki ciekawemu wykorzystaniu elementów chłodzenia wodnego i wiatraków wentylacyjnych sprawia, że od modu nie sposób oderwać wzroku.

 

Scratch Build

Laureaci kategorii Scratch Build musieli popisać się nie tylko umiejętnościami warsztatowymi, ale również sporą wiedzą projektową. Każdy z modów tej kategorii charakteryzuje się indywidualnym podejściem do tematu.

Coolermaster Case World Series trimax1

Ponieważ zwycięzca może być tylko jeden, został nim Mike Petereyns, który zaprezentował minimalistycznego, wykonanego z aluminium TRI-MAXA.

Coolermaster Case World Series dark1

Miejsce drugie i trzecie, zajęły ambitne projekty, które ani trochę nie przypominają standardowego peceta. The Dark Night moddera Ail Abbas, przypominający nieco robota połączonego z wyimaginowanym serwerem Bruca Wayne’a, został wykonany w całości własnoręcznie, bez użycia fabrykatów czy obrabiarek .

Coolermaster Case World Series animu2

Przeróbka Soula-i-Dolla z pewnością spodoba się fanom serii The Elder Scrolls. Mod Animunculus wzorowany został bowiem na sferach Dwarvena, które gdy tylko wyczuwały obecność wroga, zamieniały się w humanoidalne roboty.

Obiecujący konstruktor (Raisong Star)

Coolermaster Case World Series dog1

W kategorii wschodzącej gwiazdy, jurorzy wybierali najlepszego, nowego superbohatera. Wśród Rising Stars najbardziej wyróżniała się koncepcja Maciela Barreto. Modder postanowił stworzyć Kruper Doga – międzygalaktycznego psiego droida, w którego mechanicznym ciałku ukrył wysokiej klasy peceta.

 

Wybór publiczności

Coolermaster Case World Series steel1

W konkursie, poza najważniejszymi kategoriami wyłoniono również laureata, którego praca spotkała się z największą przychylnością widzów. Okazał się nim być MegaSkot, który w konkursie zaprezentował Men of Steel.

Człowiek ze stali wzorowany był na SuperManie. Warto zwrócić uwagę na bardzo ciekawe podświetlenie przy zbudowanych z pleksi pojemników na wodę chłodzącą podzespoły.

Sponsorami konkursu organizowanego przez Cooler Master byli Intel, Asus, Dremel, OCZ oraz Geil. Co prawda, do przyszłorocznego Case World Series będzie można zgłaszać się dopiero na początku przyszłego roku, jednak już teraz, podobnie jak tegoroczni laureaci, możecie zacząć tworzyć i projektować swoje wymarzone komputery.