Home / Aktualności / Cooler Master zaprezentował swój nowy ulepszony uchwyt do pionowego montażu karty graficznej

Cooler Master zaprezentował swój nowy ulepszony uchwyt do pionowego montażu karty graficznej

Nowy, ulepszony uchwyt Cooler Mastera do pionowego montażu karty graficznej  V2 pozwalający na przesuwanie karty graficznej oraz wyposażony w riser portu PCIe jest od dziś dostępny w sprzedaży. Wykonana ze stali konstrukcja ma pasować do wszystkich obudów ATX i radzić sobie z największymi i najcięższymi układami na rynku.

Dla osób, które chcą, aby ich sprzęt nie tylko działał, ale i wyglądał, Cooler Master proponuje uchwyt do pionowego montażu GPU w wersji V2. Dzięki niemu posiadacze obudów wyposażonych w okna mogą łatwo wyeksponować swoje karty graficzne. Nowa odsłona jest wykonana ze stali SGCC, która ma utrzymać największe i najcięższe konstrukcje bez odkształcania się. 

Ponadto uchwyt Cooler Master do pionowego montażu GPU V2 ma ruchomą szynę. Pozwala ona na przesuwanie zamontowanego układu do przodu i do tyłu. To ma sprawić, że niezależnie od modelu GPU, każdy powinien znaleźć położenie pozwalające na optymalne ułożenie okablowania. Jedyny wymóg to obudowa ATX z miejscem na co najmniej siedem kart rozszerzeń. 

W komplecie z uchwytem znajduje się riser PCIe 3.0 v2, dzięki któremu pionowy montaż karty graficznej powinien przebiegać w sposób łatwy i bezproblemowy. Wystarczy wpiąć przewód w gniazdo na płycie głównej, a następnie za jego pomocą podłączyć GPU. Wysokość konstrukcji karty graficznej nie powinna przekraczać dwóch i pół slotu PCIe.

Uchwyt Cooler Master do pionowego montażu karty graficznej V2 jest już dostępny w wybranych sklepach. Cena za komplet wraz z riserem PCIe wynosi około 215 zł.

Dane techniczne:
• oznaczenie modelu: MCA-U000R-KFVK01
• kolory: czarny
• wymiary (D x S x W): 184 x 142 x 121 mm, długość przewodu risera PCIe: 165 mm
• kompatybilne karty graficzne: wszystkie o wysokości do 2,5 slotu PCIe
• przewód risera: PCIe 3.0 v2
• okablowanie: przewody miedziane 28 AWG i 30 AWG
• materiały: tworzywa ABS, SPCC, stal SGCC, nikiel, złoto, mosiądz
• wymagania systemowe: obudowa posiadająca siedem slotów dla kart rozszerzeń PCIe
• waga: 0,41 kg

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.