Home / Komputery Stacjonarne / Zasilacze / Cooler Master serii V – nowe, mniejsze, bardziej wydajne zasilacze komputerowe

Cooler Master serii V – nowe, mniejsze, bardziej wydajne zasilacze komputerowe

Cooler Master V750 01

Zasilacze Cooler Master serii V, które wchodzą do sprzedaży w tym miesiącu, zostały stworzone w ten sposób, by przy maksymalnej miniaturyzacji uzyskać możliwie najlepszą wydajność. Udało się to osiągnąć za sprawą zamiany konwencjonalnej płytki drukowanej na trójwymiarowy układ elektroniczny oraz wykorzystaniu wysokiej jakości kondensatorów i przetwornicy DC-DC LLC. Takie rozwiązanie skutecznie zminimalizowało straty cieplne, napięcie tętnień i szumy sygnału. 

Poza zwiększeniem sprawności i miniaturyzacją zasilacza, Cooler Master zmierzył się również z charakterystycznym, irytującym buczeniem. W tym celu do chłodzenia wykorzystał wentylatory Silencio FP, charakteryzujące się wysokim ciśnieniem oddawanego powietrza przy bardzo niskim poziomie hałasu.  

Seria V postawiła również na ułatwienie upakowania przewodów w nawet najmniej wygodnej obudowie, wykorzystując system w pełni modularnych, elastycznych, płaskich kabli. Co więcej, „V-ki” są o 22% mniejsze od standardowych zasilaczy, dzięki czemu są kompatybilne z niemalże wszystkimi standardami ATX i ITX.

Zasilacze dostępne będą w wariantach V550, V650, V650, V850, V1000 i V1200. Szeroka gama mocy sprawia, że urządzeń tej samej klasy będą mogli używać zarówno gracze, konstruktorzy serwerów jak i przeciętni użytkownicy.  Cała seria może poszczycić się klasą sprawności 80 PLUS Gold/ Platinum. Na wszystkie modele konsumenci otrzymają 5 lat gwarancji (poza V1200, na który producent udzieli gwarancji siedmioletniej).    

Produkty mają być dostępne w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a ich ceny zaczynają się od 469 zł.

 

Cooler Master V750Cooler Master serii V Silencio FP Fan