Home / Aktualności / Cooler Master NovaTouch TKL – wszechstronna klawiatura o wysokiej jakości

Cooler Master NovaTouch TKL – wszechstronna klawiatura o wysokiej jakości

Cooler Master NovaTouch TKL 01
Cooler Master NovaTouch TKL to nowo zapowiedziana przez tego producenta klawiatura oferująca szybkość i dokładność pisania jak również konfort korzystania z niej przez długie godziny.

Jak podkreśla Cooler Master, chciał on stworzyć idealna narzędzie do pracy i zabawy, które sprawdz się nie tylko np. podczas pisania przez dziennikarzy czy innych profesjonalistów, lecz również osoby zapalowe w rozgrywkach e-sportu.

Aby to osiągnąć  NovaTouch TKL została wyposażona w japońskie przełączniki hybrydowe zapewniające nacisk 45g oraz 1mm skok klawiszy. Sam przełącznik zaprojektowany specjalnie dla tego produktu Cooler Master oferuje niespotykaną przyjemność wciskania klawiszy w tym bardzo czuły punkt działania (lekkie muśnięcie powoduje żądaną akcję danego klawisza) oraz natychmiastowe ich odbicie po naciśnięciu.

Czas odbicia klawiszy jest 3 krotnie szybszy niż w przypadku klawiatur mechanicznych, przez co osiąga się precycję nielimitowaną samym sprzętem a możliwościami korzystającej z klawiatury Cooler Master NovaTouch TKL użytkownika. Co więcej, wpomniany przełącznik jest kompatybilny z klawiszami Cherry MX, które można oczywiście zastosować i tutaj jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nie bez znaczenia jest też to, że klawiaturę tą zabezpieczono przed efektem anty-ghostingu dzięki czmu poprawiono również jej dokładność. Użytkownik może również ustalić częstotliwość powtarzania klawiszy oraz zapisywać ustawienia klawiszy multimedialnych czy makr w wbudowanej w klawiaturę 128 kB pamięci.

NovaTouch TKL tak jak część myszy dla graczy oferuje częstotliwość raportowania 1000 Hz / 1 ms co ma ogromne znaczenie szczególnie przy wspomnianych grach e-sportu. Odączany 1.8 metrowy kabel jest również ciekawym dodatkiem usprawniającym przenoszenie klawiatury.

Produkt ten ma być dostępny w sprzedaży już w połowie listopada. Cena nie została jeszcze podana do wiadomości.