Home / Komputery Stacjonarne / Zasilacze / Cooler Master MasterWatt Maker 1500 – moc elektrowni jądrowej w twoim komputerze

Cooler Master MasterWatt Maker 1500 – moc elektrowni jądrowej w twoim komputerze

Cooler Master MasterWatt Maker 1500 04Najlepsze osiągi wymagają najlepszych podzespołów. Z takiego założenia wyszedł Cooler Master, prezentując nam MasterWatt Maker 1500 – 1500 Watowy zasilacz oferujący pełną kontrolę przez aplikację na smartfona czy tablet która na bieżąco podaje dane związane z pracą PSU. Aplikacja pomaga także ustawić tryb pracy urządzenia, co na dłuższą metę ma pozwolić użytkownikowi zaoszczędzić pieniądze z rachunków za prąd.

Cooler Master MasterWatt Maker 1500 aplikacja

Co więcej, producent chciał również zadbać o bezpieczeństwie zasilacza, co w przypadku awarii dane z tego zdarzenia zapisywane są na dysku twardym, dzięki czemu szybko można dojść do tego, co było przyczyną całego zdarzenia.

MasterWatt Maker 1500 w założeniu to jednak przede wszystkim bardzo efektywny zasilacz. Jego jakość ma być poświadczona certyfikatem 80 Plus Titanium, czyli najlepszym na rynku. Oznacza to, iż PSU wytraca niewielkie ilości mocy w trakcie dostarczania jej do podzespołów. Do tego dochodzi specjalny design 3D przewodów: ich konstrukcja powoduje, iż prąd nie przepada w trakcie wędrówki przez okablowanie.

Zasilacz oferuje możliwość przełączania się między pojedynczą wiązką a kilkoma wiązkami, w zależności od tego czy użytkownik chce mieć pod kontrolą przepływ prądu, czy też woli wyzwolić moc potrzebną do podkręcenia komputera. Jednocześnie napięcie ma być przez cały czas utrzymywane na stabilnym poziomie, nawet przy maksymalnej pracy zasilacza.

Choć zasilacz MasterWatt Maker 1500 nie jest tani, gdyż kosztuje około 2044 zł, to w przypadku kosztownych podzespołów w naszym komputerze z pewnością się opłaca. Dlaczego mielibyśmy wydawać duże pieniądze na płytę główną, procesor i karty graficzne, pozostawiając ich los w rękach słabej jakości zasilacza. 

MasterWatt Maker 1500 – dane techniczne:

– Certyfikat: 80 Plus Titanum
– Moc: 1500 W
– Sprawność: 90-94%
– Moc wejściowa: 100-240 Vac
– Natężenie wejściowe: 15-7.5 A
– Wentylator: 135 mm Silencio FP
– Aktywny obwód PFC
– Częstotliwość wejścia: 47-63 Hz
– Złącza:
* MB 20+4Pin: 1
*CPU 12V 4+4Pin: 2
* PCI-e 6+2 Pin: 12
* SATA: 20
* 4 Pin Peripheral: 12
* 4 Pin Floppy: 1
– Ochrona: OCP/OVP/OPP/OTP/SCP/BOP
– Modularne okablowanie
– 7 lat gwarancji

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.