Home / Aktualności / Chłodzenie powietrzne / Cooler Master MasterLiquid Pro 240 – recenzja

Cooler Master MasterLiquid Pro 240 – recenzja

Spośród dostępnego chłodzenia cieczą z rodziny MasterLiquid, wśród których dostępne są modele typu 120 mm, 140 mm oraz 280 mm, firma Cooler Master zdecydowała się przysłać nam na testy model MasterLiquid Pro 240. Cieszy nas to z dwóch względów. Po pierwsze już dawno nie testowaliśmy chłodzenia all-in-one, a po drugie jesteśmy ciekawi czy chłodzenie to będzie w stanie pokonać naszą bestię w postaci coolera GamerStorm Lucifer. Jeśli produkt Cooler Master pokaże wyższość nad redakcyjnym chłodzeniem (w co wierzymy), to pytanie jakie będą między nimi różnice.

Zastanawiające jest również to jak zachowa się innowacyjne chłodzenie z technologią FlowOp, w skład którego wchodzi specjalnie zaprojektowany cooler z pompą, która posiada podzielone komory. Jak też na samą wydajność wpłyną inne technologie, których jak się przekonacie jest całkiem sporo.

 

1. Wstęp

MasterLiquid Pro 240 to jeden z najnowocześniejszych układów chłodzenia firmy Cooler Master, który należąc do rodziny produktów all-in-one zaraz po wyjęciu z opakowania oraz zainstalowaniu w komputerze jest gotowy do pracy. Z tego powodu bez obaw mogą po niego sięgnąć zarówno mniej doświadczeni fani overclockingu, jak i pół-profesjonaliści czy osoby zajmujące się budową systemów OEM. Cooler ten może zarówno współpracować z procesorami firmy AMD, jak i jednostkami firmy Intel.

Lista kompatybilnych platform z ww. systemem chłodzenia obejmuje następujące gniazda płyt głównych: LGA 775, LGA 1366, , LGA 2011(-v3); AMD: AM3(+), AM2(+), FM2(+), FM1. Jeśli chodzi o najnowszą podstawkę dla procesorów Ryzen, należy skontaktować się z Cooler Masterem w celu uzyskania zapinek AM4.

Czy MasterLiquid Pro okaże się jak obiecywano nam cichym i wydajnym schładzaczem typu AIO wyjaśnią przeprowadzone przez nas testy. Kolejnym pytaniem może być „Czy zaawansowana technologia użyta do budowy MasterLiquid Pro 240 będzie równie efektywna, jak efektowny jest design samego chłodzenia wodnego”? O tym będziemy mogli przekonać się z każdą kolejną stroną niniejszego artykułu, do którego serdecznie zapraszamy.

 

1. Wstęp

2. Dane techniczne (specyfikacja)

3. Wygląd zewnętrzny i instalacja

4. Platforma testowa oraz metodologia testów

5. Testy

6. Podsumowanie

Spośród dostępnego chłodzenia cieczą z rodziny MasterLiquid, wśród których dostępne są modele typu 120 mm, 140 mm oraz 280 mm, firma Cooler Master zdecydowała się przysłać nam na testy model MasterLiquid Pro 240. Cieszy nas to z dwóch względów. Po pierwsze już dawno nie testowaliśmy chłodzenia all-in-one, a po drugie jesteśmy ciekawi czy chłodzenie to będzie w …

Ocena końcowa

Możliwości
Jakość
Cena
Ogólnie

Godny uwagi

Podsumowanie : Produkt Cooler Mastera od razu przypadł nam do gustu z uwagi na wysoką jakość wykonania, łatwość montażu oraz jak się później okazało możliwości efektywnego chłodzenia zarówno przy standardowym taktowaniu, jak i przy Overclockingu.

Twoja ocena: 4.3 ( 1 votes)
88

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.