Home / Aktualności / Obudowy / Cooler Master MasterBox 5 – obudowa na każdą okazje?

Cooler Master MasterBox 5 – obudowa na każdą okazje?

Cooler Master MasterBox 5 06Cooler Master MasterBox 5 to najnowszy pomysł na uniwersalną obudowę od znanego producenta, który pragnie zapewnić swoim nabywcom wygodę montażu,  co przynajmniej w teorii powinno wyeliminować frustracje przy zakupie nowych części. 

Gracz, który chce być na bieżąco z nowymi tytułami, zmuszony jest do częstej wymiany podzespołów. Niestety zakupione przez niego części mogą nie mieścić się, bądź nie być kompatybilne z jego dotychczasową obudową.

Sytuację tę ma zmienić MasterBox 5, który został pomyślany w taki sposób, by ułatwić użytkownikowi złożenie takiego PC-ta, jaki mu się tylko podoba. Choć sama obudowa jest klasy Midi-Tower, to przy odpowiedniej aranżacji wnętrza pomieści ona naprawdę sporo podzespołów.

Pomóc w tym mają m.in. wymienne klatki na dyski SSD i HDD. Na samej tacce od płyty głównej umieszczono sześć dziur montażowych, klatkimożnateż ustawić przy zasilaczu. Opcji tych jest więcej, do samych dysków SSD istnieje dziewięć różnych pozycji instalacyjnych.

Topowe karty graficzne często samymi swoimi rozmiarami przekraczają możliwości mniejszych obudów. Do obudowy Cooler Mastera wejść mają nawet największe i najbardziej wydajne karty graficzne dostępne na rynku, a także płyty główne E-ATX.

Potężne podzespoły wymagają jednak odpowiedniego chłodzenia. Dlatego MasterBox 5 pozwala na zastąpienie wentylatorów chłodzeniem wodnym, które uchodzi obecnie za najlepszą metodę studzenia rozgrzanych części w komputerze.

Częstym problemem, z jakim spotykają się miłośnicy PC-tów, są kable,wprowadzające bałagan wewnątrz obudowy. W MasterBox 5 niesforne przewody można schować wzdłuż specjalnych wyżłobień.

Co jednak z tego, że obudowa jest funkcjonalna i pojemna, jeśli użytkownik nie będzie potrafił zamontować w niej posiadanych przez siebie podzespołów? Mając ten problem na uwadze, Cooler Master starał się, by instalacja sprzętu w MasterBox 5 była intuicyjna i łatwa do opanowania nawetdla osoby mniej doświadczonej w składaniu PC-ta.

Cena obudów MasterBox 5 w zależności od modelu zaczynają się już od 319 zł.

Cooler Master MasterBox 5 – najważniejsze cechy produktu:

– Materiały: stal, plastik

– Kompatybilność: ATX, Micro ATX, Mini-ITX

– Maksymalna długość kart graficznych: 410 mm

– Miejsca na wentylatory: 2 x 140 mm z przodu lub 3 x 140 mm w zależności od modelu, 1 x 120 mm z tyłu, 1 x 120/140 mm u góry

– Możliwość montażu chłodzenia wodnego

– Gniazda rozszerzeń: 7

– Interfejs I/O: 2x USB 3.0, Audio In/Out

– Filtry anty-kurzowe: na przednim i dolnym panelu

– Wymiary: 500 x 220 x 475 mm