Home / Aktualności / Cooler Master: klawiatura gamingowa z systemem Aimpad z wyższej półki (cenowej)

Cooler Master: klawiatura gamingowa z systemem Aimpad z wyższej półki (cenowej)

Najnowsze dzieło Cooler Mastera to nietuzinkowa klawiatura mechaniczna wykorzystująca system Aimpad. Klawiatura Cooler Master MasterKeys MK850 nareszcie wchodzi na rynek. Oczekiwania co do nowego modelu są wysokie, bowiem producent wyposażył go w system Aimpad a za całość trzeba trochę zapłacić.

Sposób działania wspomnianej technologii jest dość ciekawy. Zbiera on, mierzone optycznie, dzięki diodom LED, stopnie wciśnięcia przycisku klawiatury, a na podstawie tego uzyskuje sygnał analogowy. Ten przekazywany jest grze w identyczny sposób jak w gamepadzie do Xboxa. Dzięki temu sygnał jest bardziej złożony, dostrzegający subtelne różnice w nacisku na konkretne klawisze, a tym samym pozwalający, zdaniem producenta, na większą precyzję sterownia.

MasterKeys MK850 to także zaawansowane przełączniki mechaniczne marki Cherry MX. W połączeniu ze wspomnianą wyżej technologią Aimpad, możemy oczekiwać naprawdę ciekawych efektów. “MK850 to pierwsza na  świecie klawiatura mechaniczna, która używa przełączników Cherry MX i potrafi wykryć dokładnie jak głęboko dociskany jest klawisz” powiedział Lance Madsen, główny inżynier w Aimpad “dostarcza to niezrównanej możliwości kontroli, nawet w wymagających grach”.

Wykrywanie nacisku jest wykonywanie na całej, wynoszącej do 4 mm drodze klawisza, przez co brak ryzyka, że precyzja sterowania spada np. przy pełnym przyciśnięciu klawisza. Jednak Cooler Master MK850 to nie tylko system Aimpad i przełączniki Cherry MX. Producent zadbał o komfort użytkownika dokładając do MK850 podkładkę pod nadgarstki, którą możemy także odłączyć. Rozłączany jest także kabel USB typu C, a klawiatura współpracuje z oprogramowaniem producenta, pozwalającym z zmianę ustawień, także związanych z podświetleniem RGB.

Cooler Master MasterKeys MK850 wyceniono na 999 zł.

Dane techniczne:

  • Przełączniki: Cherry MX Red
  • Materiał: Plastik / Aluminum / Skóra ekologiczna
  • Kolor: Gunmetal
  • LED Color RGB, 16,7 miliona kolorów
  • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
  • Czas odpowiedzi: 1ms / 1000Hz
  • Długość kabla 1,8m
  • Wymiary: 49.4 x 26.8 x 5.5 cm

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.