Home / Aktualności / Cooler Master Elite V4 to kolejna seria przystępnych cenowo zasilaczy trafi na rynek już niebawem

Cooler Master Elite V4 to kolejna seria przystępnych cenowo zasilaczy trafi na rynek już niebawem

Zasilacze komputerowe to jeden z najważniejszych podzespołów naszego komputera jeśli nie najważniejszym. To od niego zależy stabilna praca i bezpieczeństwo poszczególnych komponentów. Tanio wykonane zasilacze mogą oznaczać rychły koniec naszego peceta. Cooler Master Elite V4, najnowszy zasilacz od znanego producenta to kolejna seria przystępnych cenowo zasilaczy, która niebawem trafi na rynek. Są one dostępne w najpopularniejszych wariantach mocy, oferują sprawność na poziomie 85% i są objęte trzyletnią gwarancją producenta. 

Cooler Master Elite V4 to jednostki stworzone z myślą o tych, którzy szukają stabilnego i niedrogiego źródła prądu dla swojego PC. Producent przygotował wersje o mocy od 300 do 600 W. Cena za model o mocy 500 W  będzie się kształtowała na poziomie ok. 230 zł,  a za model o mocy 600 W przyjdzie nam zapłacić ok. 260 zł. Możliwe jest więc zbudowane zarówno maszyn biurowych, jak i wydajnych komputerów do gier.Elite V4 cechują się sprawnością na poziomie 85%, którą potwierdza certyfikat 80 Plus. Za chłodzenie odpowiada 120 mm wentylator. Użytkownicy mogą więc liczyć na to, że nie tylko skutecznie schłodzi on wnętrze jednostki, lecz także będzie stosunkowo cichy.

W przypadku serii Elite V4 zastosowano stałe okablowanie. Za ich odłączanie trzeba nieco więcej zapłacić i tu kierując się budżetem, producent się na to nie zdecydował. Niezależnie od wariantu nabywcy mają do dyspozycji pojedynczą wtyczkę EPS. W modelach o mocy poniżej 500 W można liczyć na trzy wtyczki SATA, dwie do peryferiów i jedną PCI-E. Mocniejsze jednostki mają o dwie więcej SATA, jedną molex i dodatkową PCI-E.

Seria zasilaczy Cooler Master Elite V4 otrzymała podstawowe zabezpieczenia elektryczne (OVP, OPP, OTP, SCP) i aktywne układy PFC. Producent podkreśla w swoich materiałach, że jednostki mogą stabilnie pracować  w zakresie temperatur od 10 do 40 stopni Celsjusza zachowując wysoką żywotność.

Tą ostatnią firma potwierdza udzielając na swój sprzęt trzyletniej gwarancji czyli tyle samo co np. Silentium PC. Zasilacze Cooler Master Elite V4 trafią do sprzedaży najprawdopodobniej na przełomie września i października. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.