Home / Aktualności / Cooler LEPA LV12 czyli czarny rycerz w akcji

Cooler LEPA LV12 czyli czarny rycerz w akcji

LEPA LV12

LEPA jest znanym chociażby z polecanych przez nas zasilaczy w zestawach miesiąca, a tu zaskoczył nas ten producent coolerem LEPA LV12 w atrakcyjnym czarnym kolorze. Czarne pokrycie nietylko jest atrakcyjne wizualnie lecz także zabezpiecza cooler przed korozją.

Kolor tego coolera to nie jedyna jego zaleta gdyż jest to produkt poparty badaniami i doświadczeniami. Ten bardzo kompaktowy jakby możnabyło powiedzieć cooler powinien nie mieć problemów z wysokimi pamięciami RAM uzyskując wysoką wydajność przekładającą się na niskie temperatury procesora.

LEPA LV12 to śmiała inwazja na europejski i tak już zatłoczony rynek podzespołów PC. Stosując jednak innowacyjny system chłodzenia w tym małe kanały powietrzne polepszające wewnętrzny przepływ powietrza i zwiększają odprowadzanie ciepła.

Ciepłowody z kolei przylegają bezpośrednio do bazy radiatora  (direct contact) eliminując tym samym martwe punkty cieplne. Efekt pracy inżynierów tej firmy jest naprawdę zdumiewający gdyż udało im się obniżyć oporność cieplną tego coolera do 0.095°C/W.

Wydajność coolera LEPA LV12 i jego funkcje

Z przeprowadzonych przez serwis Vortez.net testów wynika iż ten niezwykle mały, lecz wydajny cooler LEPA LV12 pozwolił na osiągnięcie procesorowi Intel Core i7-3930K temperatury zaledwie 35,5°C przy 1,800 obr. / min.

Opisywany tu produkt posiada oczywisty jak na dzisiejsze standardy regulator obrotów PWM  oraz bezolejowe łożyska w wiatraku. Samosmarujące się elementy jak widać sprawiają się nadzwyczaj dobrze czego potwierdzeniem może być liczba 160,000 godzin MTBF i niemal bezgłośna praca.

Co ciekawsze żeberka radiatora można rozmontować aby umożliwić jeszcze lepsze czyszczenie tego coolera co jest niespotykane w większości rozwiązań konkurencji.

Zakres regulacji zastosowanego wentylatora w trybie Silent to 800 – 1,500 obr / min, Performance Mode 800 – 1,800 obr / min oraz Overclocking Mode (800 – 2,200 obr / min).

LV12 wspiera zaróno podstawki Intela jak i AMD i dostępny będzie w cenie niecałych 37 euro.