Home / Aktualności / Computex 2017: ASUS prezentuje ZenBook Flip S oraz inne ciekawe ultrabooki

Computex 2017: ASUS prezentuje ZenBook Flip S oraz inne ciekawe ultrabooki

ASUS-ZenBook-Flip-SChoć Computex 2017 już za rogiem, to ASUS nieczekając na konkurencję zaprezentował szereg ciekawych produktów, w tym ZenBook Flip SZenBook 3 DeluxeZenBook Pro oraz VivoBook S i VivoBook Pro.

Najnowsze ultrabooki Asusa to nie tylko lepsza specyfikacja, ale również mniejsza waga oraz dłuższy czas baterii. Nie można też zapominać o ciekawszym designie, w tym o specjalnie zaprojektowanych zawiasach do ZenBooka Flip S, mającego konkurować z 12 calowym MacBookiem Pro.

Na pierwszy ogień poszedł ZenBook Flip S, który mierzy zaledwie 10,9 mm grubości oraz waży 1,1 kg. W środku tego wykonanego z aluminium ultrabooka, ASUS zmieścił 13,3 calowy ekran o rozdzielczości 4K (UHD), procesory Intel Core i7 CPUs, do 1TB dyski SSDs wykorzystujące PCIe, 16 GB RAM (DDR3), a także zaawansowany system chłodzenia z komorą kondensacyjną. Do laptopa dołączany jest stylus zdolny rozpoznać do 1024 poziomy nacisku i od 10 do 300 g nacisku.

ZenBook Flip S pojawi się w sprzedaży w cenie ok. 1100 dolarów, niemniej ASUS nie podał dokładnej dostępności tego produktu.

asus-zenbook-3-deluxe-UX490UA

ZenBook 3 Deluxe, drgi z ultrabooków Asusa może z pewnością być nazwany jednym z najbardziej prestiżowych laptopów na świecie. Mierzący zaledwie 12,9mm grubości i ważący również 1,1 kg laptop wyposażono w 14 calową matrycę, niemniej zajmuje ona jedynie 13,3 cala. Wśród pozostałej specyfikacji znalazły się m.in. procesory  Intel Core i7, 16GB RAM, 1TB dyski SSD (PCIe). 

Pozostałymi wyznacznikami wyjątkowości ZenBooka 3 Deluxe są z pewnością zastosowany wyświetlacz, który chroni 0,55 mm powłoka szkła Corning Gorilla Glass 5, czy możliwość podłączenia zewnętrznej karty graficznej dzięki stacji XG Station 2. Nie wolno też zapominać o czterech głośnikach Harmon Kardon, które są w stanie dostarczyć czterokrotnie głośniejszego dźwięku niż konkurencyjne rozwiązania.

ZenBook 3 Deluxe ma pojawić się w sprzedaży w cenie ok. 1200 dolarów, tak samo jak poprzednik bez bliżej określonej daty premiery na sklepowych półkach.

asus-zenbook-pro-ux550-2017-05-26-2-1Trzecim ultrabookiem Asusa, który został zaprezentowany na tegorocznym Computex jest ZenBook Pro, który jak może sugerować nazwa, konkurować będzie z MacBook Pro od Apple.

Wyposażony w procesory włącznie z Core i7 serii H (czterordzeniowe), ekran o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 4K, układ graficzny Nvidia GTX 1050 Ti, 16GB DDR4 RAM, czy dyski SSD o pojemności do 1TB wykorzystujące PCIe x4, mierzący 18,9 mm grubości oraz ważący 1,8 kg laptop może poważnie namieszać na rynku gdy się pojawi.

Ponadto Asus umieścił w nim baterię zdolną zapewnić temu laptopowi do 14 godzin pracy, przy czym 60 procent osiągniemy ładując go w zaledwie 49 minut. Tak jak w modelu Deluxe (opisywanym powyżej) mamy tu aż 4 głośniki zdolne dostarczyć do 2,5 raza intensywny dźwięk oraz 1,6 raza szerszą częstotliwość.

Bez słowa na temat premiery na sklepowych półkach ZenBook Pro pojawi się w cenach rozpoczynających się od bez mała 1300 dolarów.

VivoBook SVivoBook S, jeden z ostatnich zaprezentowanych przez Asusa ultrabooków to 15,6calowy laptop wspomagany m.in. przez procesory Core i7 Intela, układy graficzne GeForce 940MX firmy Nvidia, a także wyposażone w do 2TB dyski HDD i 512GB SSD i konfiguracje do 16GB pamięci RAM. Mierzący 17,9 mm grubości i ważący 1,5 kg laptop wykonano z aluminium.

Z uwagi na nieco słabszą specyfikację VivoBook S został wyceniony na ok. 500 dolarów. Daty sprzedaży tak jak poprzednio nie ujawniono.

Dla osób nie mogących z wielu względów na ZenBooka Pro, ASUS przygotował także VivoBook Pro, w których zobaczymy również 15,6 calowe wyświetlacze UHD, Intel Core i7 serii H, Nvidia GTX 1050 z dwoma wentylatorami, 16GB RAM, dyski Intel Optane czy 2TB HDD oraz 512GB SSD.

Ceny VivoBook Pro rozpoczynać się mają od 799 dolarów, a więc znacząco mniej niż wspomniany Zenbook Pro.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.