Home / Telefonia mobilna / Commodore PET – legendarna marka powraca z zaświatów ze smartfonem

Commodore PET – legendarna marka powraca z zaświatów ze smartfonem

Commodore-PET

Commodore PET, to najnowszy smartfon, który niebawem trafi na rynek a lata 80-te i 90-te to bez wątpienia era 8-bitowych komputerów z Commodore na czele. Jeśli pamiętacie ten właśnie okres, to kojarzycie właśnie tą firmę, która teraz powraca nie z kolejnym komputerem czy konsolą, lecz ze smartfonem.

Część z was, szczególnie młodszych może pamiętać powrót Commodore w 2013 z wyposażonym w procesor Intel Atom modelem C64, który słabo promowany i rozwijany pogrzebał po raz kolejny tą legendarną markę.

Odkładając to na bok, Commodore powraca z modelem PET swojego smartfonu (nazwa również przynosi na myśl jeden z pierwszych komputerów tej firmy, który możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej), któremu mamy nadzieję powiedzie się znacznie lepiej. Niemniej jednak konkurencja jest w tym segmencie tak mocna, że nie jesteśmy pewni czy pomoże sama nazwa marki.

Commodre PET computer

Wyposażony w ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Mediatek taktowany zegarem 1.7GHz, Commodore PET posiadać będzie także 5,5 calowy ekran full HD (1080p), 16 /32 GB pamięci masowej i 2 lub 3 GB pamięci RAM w zależności od wielkości pamięci masowej, oferować ma również gniazdo micro SD i raczej pojemną baterię 3000 mAh.

8 MP kamera przednia oraz 13 MP z tyłu gwarantują raczej ciepłe przyjęcie nie tylko u fotografów, a cena 300-365 dolarów również może spowodować zadowolenie w szczególności naszego portfela.

Commodore PET 0

Na marginesie pragniemy poinformować, że firmę Commodore (zarejestrowane jako Commodore Business Machines Limited) założyli w Anglii Massimo Canigiani i Carlo Scattolini, tym samym w zasadzie tylko nazwa nawiązuje do legendarnej marki. To na pewno przykra wiadomość dla wszystkich zagorzałych fanów 8-bitowców.

Tym samym Commodore PET to tak naprawdę sygnowany legendarną marką Commodore smartfon, który jeśli wypromowany w odpowiedni sposób może nieco skorzystać na popularności tej firmy. Pod kątem specyfikacji (i podejrzewamy, że systemu Android) jest w zasadzie przeciętny. A co wy sądzicie na jego temat i jego szans na zawojowanie światowego rynku?

Commodore PET smartfon